Lietuviškam švietimui Lenkijoje trūksta lėšų

Autorius: Data: 2011-10-21 , 16:03 Spausdinti

Lietuviškam švietimui Lenkijoje trūksta lėšų

Rūta LANKININKAITĖ

Lenkijos lietuvių švietimu domisi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO). O patys Lenkijos lietuviai, kurių švietimui tautine kalba trūksta lėšų, laukia pirmadienio, 2011 m. spalio 24-osios, kai bus paskelbtas naujas tautinių mažumų švietimo finansavimo modelis.

Į Seinų ir Punsko lietuviškas mokyklas pirmą kartą atvykę tokio aukšto rango ESBO pareigūnai renka medžiagą įvyksiančiam ESBO aukštojo komisaro tautinių mažumų klausimais Knuto Vollebaeko vizitui į Lietuvą ir Lenkiją.

Anot komisaro vyriausiųjų patarėjų, nedalijusių komentarų žurnalistams, jie išklausys lietuvių bendruomenės atstovus ir susitiks su Lenkijos švietimo ministre.

„Patys ekspertai minėjo, kad komisaras, atsakingas už tautinių mažumų klausimus, stengiasi reaguoti kuo anksčiau, jeigu mato kokį nors konflikto židinį.

Tai mes galim, viena vertus, džiaugtis, kad susidomėjo, o kita vertus, nerimauti – vadinasi, matoma, kad negeri dalykai vyksta tarp lenkų ir lietuvių tautų“, – sakė Irena Gasperavičiūtė, Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė.

Lenkijos lietuviai skundžiasi, kad trūksta vadovėlių lietuvių kalba, finansavimas lietuviškoms mokykloms kasmet mažinamas.

Punske lietuviškoms mokykloms finansuoti sunaudojamas visas valsčiaus biudžetas, Seinų „Žiburio“ mokykla neišgyvena be Lietuvos paramos.

„Svarbiausios problemos, su kuriomis susiduriame, yra susiję su brandos egzaminais. Labai dažnai pasitaiko užduočių vertimo klaidų, taikosi problemų, susijusių su egzaminų užduočių pateikimu, – neatvežamos užduotys lietuvių kalba arba pavėluotai atvežamos“, – pasakoja Irena Marcinkevičienė, Punsko Kovo 11-osios licėjaus direktorė.

„Norėtųsi, kad Lietuva neturėtų problemų su mūsų mokyklos išlaikymu, o pasirodo, kad 40 proc. lėšų prideda prie šitos mokyklos išlaikymo. Tai čia yra labai svarbus dalykas, nes parodo požiūrį tiek vietos valdžių, tiek Lenkijos Respublikos į tautines mažumas“, – teigia Seinų „Žiburio“ mokyklos direktorius Algirdas Vaicekauskas.

Lenkija tautinių mažumų švietimo finansavimo naują modelį, kuris esą bus joms palankesnis, žada pateikti pirmadienį Punske vyksiančioje Lietuvių švietimo strategijos dešimtmečio konferencijoje.

LTV „Panorama“

BFL nuotr.

www.lrt.lt

Nuotraukoje: I. Gasperavičiūtė

Seinų - Punsko kraštas , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra