Lietuviai – skaitanti ir kūrybinga tauta

Autorius: Data: 2013-02-21 , 14:13 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2013 m. vasario 21 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė 14-ąją tarptautinę Vilniaus knygų mugę. Šalies vadovės globojama Vilniaus knygų mugė jau tapo didžiausiu kultūriniu įvykiu ir vienu iš populiariausių knygų renginių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

„Kasmet daugiau nei 60 tūkstančių žmonių suplūsta į knygų mugę ieškoti naujų knygų. Tai gražiausias įrodymas, kad esame skaitanti, išsilavinusi ir kūrybinga tauta. Kiekviena perskaityta knyga praturtina ir daro mus stipresnius“, – sakė šalies vadovė.

Šiemet didžiausias dėmesys mugėje skiriamas paauglių ir jaunimo literatūrai. Prezidentė domėjosi, ką ir kaip skaito jaunimas, kokios skaitymo formos jiems yra patraukliausios, kokių knygų pasigendama bibliotekose ar knygynuose. Šalies vadovė ragino nebijoti modernėjančių skaitymo formų, su kuriomis mus supažindina būtent jaunoji karta.

Pasak valstybės vadovės, knyga sujungia tautą, padeda išsaugoti kalbą, nepamiršti tarmių ir savo tapatybės.

Knygų mugėje Prezidentė taip pat apžiūrėjo naujausias įprastas spausdintas ir elektronines knygas vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems, lankėsi Sigutės Chlebinskaitės kūrybinėje studijoje „Tu gali sukurti knygą“ ir įsirašė į Knygų Šalies Piliečių Knygą. Prezidentė taip pat apsilankė naujoje renginių ir bendravimo vietoje, kur paaugliams ir jaunimui sukurta erdvė su belaidžiu internetu, mėgstamiausiomis knygomis, stalo žaidimais, laisva atmosfera, renginiais ir užsiėmimais.

Gedimino Savickio nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentės kalba atidarant Vilniaus knygų mugę:

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_kalba_atidarant_vilniaus_knygu_muge.html

Vilniaus knygų mugėje įteiktos Patriotų premijos:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/vilniaus_knygu_mugeje_iteiktos_patriotu_premijos.html

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra