Lietuviai – širdies ir kraujagyslių ligų čempionai

Autorius: Data: 2011-11-18 , 15:48 Spausdinti

Lietuvos širdies asociacija tradiciškai 2011 m. lapkričio 21–27 dienas skelbia „Miokardo infarkto savaite“ Lietuvoje.

Šią savaitę vyksiančiais renginiais didžiuosiuose miestuose bei švietėjiška reklamine kampanija Lietuvos širdies asociacija norėtų atkreipti visuomenės dėmesį, kaip svarbu pajutus pirmuosius infarkto simptomus, NEDELSIANT skambinti greitosios pagalbos numeriu 112 arba kuo skubiau važiuoti į artimiausios ligoninės priimamąjį.

Širdies ir kraujagyslių sistema neatlaiko streso, netinkamos mitybos, žalingų įpročių, menko fizinio aktyvumo. Dažnai miokardo infarktas smogia netikėtai, nes pirmųjų jo simptomų nepastebime ar juos ignoruojame…

Vis dar labiausiai bijome susirgti vėžiu, nors nuo šios ligos miršta tris kartus mažiau žmonių nei nuo kraujotakos ligų. Tuo tarpu miokardo infarktas bei kitos sunkios širdies ligos skina vis jaunesnius žmones.

Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. Žaneta Petrulionienė:

„Lietuvos forma žemėlapyje panaši į nedidelę širdį. Mūsų, lietuvių, nedaug, mūsų kasmet miršta daugiau nei gimsta, dalis palieka tėvynę ir išvažiuoja. Likusiųjų gretas, deja, šienauja širdies ir kraujagyslių ligos. Mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų mūsų šalyje – vienas didžiausių Europoje, daugiau nei du kartus viršijantis Europos Sąjungos vidurkį. Taigi, mes, lietuviai, – širdies ir kraujagyslių ligų čempionai. Ar ilgai jais būsime?

Dažnai miršta darbingo amžiaus, energingi žmonės, o daugybė susirgusiųjų lieka neįgaliais. Skaudžiausia, jog neretai mirtis įvyksta staiga, netikėtai.

Kaip teigia statistika, kas antras lietuvis miršta nuo infarkto, insulto ir kitų kraujotakos sistemos ligų. Šių ligų gali daugėti, nes populiacija sensta, o rizikos veiksnių, deja, nemažėja.

Lietuvos širdies asociacija pataria visiems žinoti pradinius, apie infarktą perspėjančius simptomus, nes laiku atpažinta liga ir skubiai suteikta pagalba gali išgelbėti gyvybę“.

Didysis „Miokardo infarkto savaitės“ renginys vyks lapkričio 21 d. 15 val. Vilniaus miesto savivaldybės 1-ojo aukšto hole.

Renginio metu vilniečiai turės galimybę sužinoti apie miokardo infarkto grėsmę, šios ligos aktualumą, susipažinti su jos simptomais.

Renginio programoje:

– sveikatos patikra: kraujospūdžio matavimas, cholesterolio kiekio kraujyje tyrimas, kūno masės indekso nustatymas ir kt.;

– naujausi žinomų šalies kardiologų pranešimai apie miokardo infarkto grėsmę;

– politikų ir valdininkų pranešimai bei raginimai visuomenę atkreipti dėmesį į šios ligos aktualumą ir grėsmingumą;

– žinomų Lietuvos žmonių priminimas, kaip svarbu rūpintis savo širdies sveikata, o pajutus pirmuosius miokardo infarkto simptomus nedelsti ir kviesti greitąją pagalbą;

– specialistų paskaitos apie sveiką mitybą, nerūkymą, aktyvią gyvenseną;

– muzikinė kultūrinė programa;

– prizai ir malonios staigmenos!

Laukiame visų, kuriems rūpi savo ir artimųjų širdies sveikata!

Įėjimas laisvas!

Apie renginius didžiuosiuose Lietuvos miestuose: www.heart.lt

Lietuva , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra