Lietuvai sustabdytas ES lėšų mokėjimas

Autorius: Data: 2012-02-29 , 10:36 Spausdinti

Europos Komisija 2012 m. vasario 10 dieną konstatavo, kad Lietuva europinę paramą įsisavina su neleistinais pažeidimais, ir laikinai nutraukė ES lėtų mokėjimą iš Europos regioninės plėtros ir Sanglaudos fondų, rašo „Verslo žinios“.

Walterio Deffaa’os, Europos Komisijos Regioninės politikos generalinio direktorato vadovo, laiške pranešama, kad metinės kontrolės ataskaitos atskleidė reikšmingus trūkumus.

„Mokėjimai suspenduojami tuomet, kai nustatomas piktnaudžiavimas neteisėtai paskiriant ir neteisėtai panaudojant ES paramą“, – teigė Giedrius Sudikas, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje atstovas.

Lietuvos ataskaitose skaičiuojama, kad pažeidimai sudaro 1,93 proc. visos paramos, bet Europos Komisijos tarnybos nuomone, 1 potencialūs pažeidimai neįskaičiuoti. O Juos įtraukus, pažeidimų kiekis viršytų 4,36 proc. Be to, EK nerimą kelia tai, jog pažeidimai gali būti sisteminiai, o tai reiškia – jie gali kartotis.

Parama bus atnaujinta, kai Lietuva parengs planą, kaip tvarkysis, kad išvengtų pažeidimų.

Tačiau Finansų ministerija tvirtina, kad 2007-2013 m. programavimo laikotarpiu nei Europos Komisijos, nei Europos Audito Rūmai jokių finansinių sankcijų Lietuvai nėra pritaikę.

A. Didžgalvio nuotr.

www.delfi.lt

Europos Komisija (EK) , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra