Lietuvai kelią į laisvę atvėrė žmonių vienybė

Autorius: Data: 2013-02-15 , 14:25 Spausdinti

Penktadienis, 2013 m. vasario 15 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios Akto signatarų artimiesiems perdavė gėlių vainikus, kurie bus padėti ant Lietuvos Valstybės atkūrimo aktą pasirašiusių signatarų kapų.

„Šiandien jau mes esame liudytojai, kaip dvidešimties žmonių vienybė pakeitė mūsų dabartį, atvėrė kelius laisvei ir nepriklausomybei. Artėjantis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis įpareigoja nepamiršti iškilių mūsų tautos atstovų veiklos ir gyvenimo istorijų. Kaip nepamiršo šalies mokyklos, pavadintos signatarų vardais, žmonės, vykstantys į tolimas ekspedicijas, menininkai, kūrėjai, iniciatyvus jaunimas, signatarų tėviškių žemę puoselėjančios krašto bendruomenės“, – sakė Lietuvos vadovė.

Pasak Prezidentės, pilietinę atsakomybę ugdančios iniciatyvos yra reikalingos ir būtinos, kad išliktume aktyvia bendruomene, sąmoninga tauta ir demokratiška valstybe, suvoktume Nepriklausomybės Akto reikšmę ir toliau kurtume šalies ateitį.

Vasario 16-ąją Prezidentės gėlių kompozicijos taip pat bus padėtos ant Nepriklausomybės Akto Signataro dr. Jono Basanavičiaus kapo, ant kenotafo Vasario 16-osios Akto signatarams, nužudytiems Sibiro platybėse, Kazimierui Bizauskui, Pranui Dovydaičiui ir Vladui Mironui atminti bei signataro Jono Vileišio kapo.

Šiemet minimos Nepriklausomybės akto signatarų Saliamono Banaičio, Kazio Bizausko, Vlado Mirono, Álfonso Petrulio, Justino Staugaičio ir Jokūbo Šerno gimimo ar mirties metinės.

Gedimino Savickio nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Vasario 16-oji , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra