Lietuvai – Baltarusijos priekaištai dėl vizų išdavimo

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Lietuvos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui Minske Jonui Paslauskui įteikta Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos nota, kurioje Lietuvai siūloma nedelsiant imtis priemonių situacijai, susijusiai su vizų išdavimu, normalizuoti. Tuo tarpu Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija teigia, jog Baltarusijos pateikiamas situacijos vertinimas yra neadekvatus.
Kaip pranešė naujienų agentūrai BELTA Baltarusijos URM atstovai, "ministerija mano, kad susiklosčiusi padėtis neatitinka tikslų suteikti naujų bruožų geros kaimynystės politikai, kuria siekiama palengvinti ES šalių žmogiškuosius kontaktus su kaimyninėmis valstybėmis, ir apskritai nepadeda gerinti dvišalių santykių".
Kaip teigia Baltarusijos diplomatai, šiuo metu vizai gauti reikalingų dokumentų įteikimas Lietuvos ambasados konsuliniam skyriui yra labai apsunkintas. Tai susiję su prašymų išduoti vizą svarstymo terminų prailginimu ir eilėmis prie Lietuvos diplomatinės atstovybės Minske. O štai Baltarusijos ambasada Lietuvoje, pasak tų pačių šaltinių, be pertrūkių priima piliečius vizų klausimais.
Savo ruožtu Lietuvos užsienio reikalų ministerija aiškina, kad šiuo metu kylantys sunkumai Lietuvos atstovybėje Minske išduodant vizas Baltarusijos piliečiams yra susiję su pasikeitusia vizų išdavimo tvarka po Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą šių metų gegužės 1 dieną.
Vykdydama savo įsipareigojimus ES, Lietuva privalo laikytis naujų reikalavimų vizų išdavimo procedūrai, kuri tapo imli laiko ir žmogiškųjų išteklių atžvilgiu.
Be to, žymiai padidėjo Baltarusijos piliečių, besikreipiančių dėl vizų, skaičius. 2003 metų rudenį bei žiemą per dieną būdavo išduodama apie 200-250 vizų ir aptarnaujami visi pageidaujantys. Šiuo metu kiekvieną dieną Minske išduodama apie 450 vizų.
Lietuva visada buvo suinteresuota plėtoti kuo platesnius abiejų valstybių gyventojų ryšius ir norėtų priminti, jog Baltarusijoje veikia dvi Lietuvos atstovybės – Minske ir Gardine, sakoma Lietuvos URM pareiškime.
Vizų režimo klausimai jau ne kartą buvo aptarti Lietuvos ir Baltarusijos politinėse bei konsulinėse konsultacijose.
Lietuva ne kartą Baltarusijai siūlė įvesti asimetrinį vizų režimą, kai Baltarusijos piliečiams būtų išduodamos nemokamos vizos, tuo tarpu Lietuvos piliečiai vyktų į kaimyninę valstybę be vizų. Tačiau aiškaus atsakymo iš Baltarusijos nebuvo gauta.
Lietuvos užsienio reikalų ministerija norėtų pabrėžti, jog deda visas pastangas siekdama plėsti bendradarbiavimą su Baltarusija.
Būdama Europos Sąjungos nare, Lietuva daug dėmesio skiria ES Europos kaimynystės politikai, kuri kartu nukreipta ir į žmogiškųjų kontaktų tarp ES narių bei kaimyninių valstybių stiprinimą. Lietuva siūlo Baltarusijai aktyviau išnaudoti Europos kaimynystės programų teikiamas galimybes.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra