Lietuva toliau prašys ES paramos energetikos projektams

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Trečiadienis, gruodžio 9 d. (Vilnius).
 
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su ES Vadovų Tarybos Prezidentu Hermanu van Rompuy pabrėžė, jog Lietuva prašys, kad naujoje ES finansinėje perspektyvoje būtų numatytos lėšas tolesnei Ignalinos atominės elektrinės uždarymo priežiūrai bei elektros jungčių su Vakarų Europa statybai.
 
„Labai norėčiau, kad naujasis ES Prezidentas įsiklausytų ir palaikytų Lietuvos, ir viso Baltijos regiono interesus. Mums svarbiausia, kad naujoje ekonominėje koncepcijoje būtų įtrauktas energetinis nepriklausomumas, Baltijos regiono energetikos jungtys su Europa. Tai reiškia, kad Lietuva ir toliau prašys, kad naujoje ES finansinėje perspektyvoje būtų numatytos lėšos tolesnei Ignalinos uždarymo priežiūrai ir elektros jungčių su Vakarų Europa statybai“, – kalbėjo Prezidentė D. Grybauskaitė.
 
Prezidentės teigimu, labai svarbu, kad naujasis ES Vadovų Tarybos Prezidentas vienu pirmųjų vizitų pasirinko Lietuvą, tai parodo, kad ES vienodai svarbios ir didžiosios, ir mažosios valstybės.
 
Šių metų gruodžio 1 dieną Europos Sąjungoje įsigaliojus Lisabonos sutarčiai, keičiasi Bendrijos institucinė sandara, įsigalioja paprastesnis, efektyvesnis ir skaidresnis sprendimų priėmimo būdas, Europos Sąjungai suteikiama naujų galių ir skatinamas aktyvesnis piliečių dalyvavimas politiniame procese.
 
Naujoji konstitucinė sutartis taip pat įsteigė ES Prezidento ir vyriausiojo užsienio politikos įgaliotinio pareigybes. Neeilinės ES vadovų tarybos sprendimu, kuriais tapo buvęs Belgijos Ministras Pirmininkas Hermanas van Rompuy ir buvusi ES komisijos narė britė Katerina Ašton (Catherine Ashton).
 
www.lrp.lt
 
Nuotraukose: LR Prezidentė D. Grybauskaitė susitiko su ES Vadovų Tarybos Prezidentu H. van Rompuy

Sena VorutaKomentarai


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com