Lietuva tikisi stiprinti bendradarbiavimą su Japonija vystomojo bendradarbiavimo srityje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šiuo metu Japonijoje viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis susitikime su Japonijos užsienio reikalų ministru Seidžiu Maehara (Seiji Maehara) 2010 m. lapkričio 4 dieną pareiškė, kad Lietuva tikisi stiprinti bendradarbiavimą su Japonija vystomojo bendradarbiavimo srityje.
 
A. Ažubalis padėkojo Japonijai už sėkmingą bendradarbiavimą atkuriant Afganistano Goro provinciją.
 
Pasak ministro, bendra veikla Goro provincijoje Lietuvos ir Japonijos santykiams „suteikė naują svarbią dimensiją“.
 
„Tereikia tik įsivaizduoti, kaip mūsų bendros pastangos keičia Goro žmonių, kurie naudojasi pastatytomis ligoninėmis, vaikų priežiūros centrais, keliais, gyvenimą“, – sakė A. Ažubalis.
 
Ministrų susitikime buvo aptarti aktualūs dvišaliai politiniai ir ekonominiai ryšiai, tolesnio Japonijos ir ES bendradarbiavimo perspektyvos, regionų problemos, Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo tarptautinėje arenoje stiprinimo galimybės.
 
A. Ažubalis supažindino su Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje 2011 m. planais ir Lietuvos pasirengimu pirmininkauti ES 2013 m.
 
Anot Lietuvos užsienio reikalų ministro, Lietuvą ir Japoniją sieja tarpusavio supratimas, aktyvūs kultūriniai mainai, tačiau jau egzistuojančius gerus santykius būtina stiprinti plečiant ekonominį bendradarbiavimą ir sukuriant tam reikalingą teisinį pagrindą – pasirašant svarbiausias ekonomines sutartis investicijų apsaugos, dvigubo apmokestinimo ir mokslinių tyrimų srityse.
 
Tą pačią dieną A. Ažubalis kartu su jį lydinčia verslo misija, kurią sudaro Lietuvos lazerių pramonės atstovai, lankėsi mokslinių tyrimų centre RIKEN ir susitiko su jo prezidentu Nobelio premijos laureatu Riodžiu Nojoriu (Ryoji Noyori).
 
Ministras aplankė RIKEN mokslinių tyrimų laboratorijas, supažindino R. Nojorį su Lietuvos planais žinių ekonomikos srityje, aptarė konkrečias RIKEN ir Lietuvos mokslinių institutų bendradarbiavimo galimybes.
 
RIKEN – vienas svarbiausių Japonijoje mokslinių tyrimų institutų, vykdantis tyrimus fizikos, chemijos, medicinos, biologijos ir kitose srityse. 1917 m. įkurtas RIKEN šiuo metu vienija apie 3 tūkst. mokslininkų, jo metinis biudžetas siekia apie 96 mlrd. jenų (apie 3 mlrd. litų).
 
Lietuvos diplomatijos vadovas lapkričio 4 dieną taip pat susitiko su Japonijos parlamento Dieto Atstovų Rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininku Tadamasa Kodaira. Susitikime buvo aptarti svarbiausi dvišalio bendradarbiavimo klausimai. A. Ažubalis pakvietė komiteto pirmininką apsilankyti Lietuvoje.
 
Tą pačią dieną ministras dalyvavo Japonijos nacionaliniame spaudos klube surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje patvirtino Lietuvos suinteresuotumą kuo aktyviau bendradarbiauti su Japonija ir atsakė į žurnalistų klausimus apie Lietuvos ir Rusijos santykius, Europos saugumą, šiandienines Lietuvos politines ir ekonomines aktualijas.
 
Japonijos nacionalinis žurnalistų klubas vienija apie 3 tūkst. Japonijos ir tarptautinių žiniasklaidos priemonių atstovų. Šio spaudos klubo svečiai buvo Helmutas Kohlis, Margareth Thatcher, Jacques‘as Chiracas, Vaclavas Havelas, Carlas Bildtas ir kiti.
 
www.urm.lt
 
Nuotraukoje: A. Ažubalis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra