Lietuva tikisi naujojo JAV kongreso dėmesio Europai, sako užsienio reikalų ministras

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuva tikisi aktyvaus naujo JAV Kongreso vaidmens „tęsiant laisvos ir vieningos Europos kūrimo projektą“, sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis 2010 m. lapkričio 16 dieną JAV Kongrese Vašingtone vykusioje apskritojo stalo diskusijoje.
 
Ministras pristatė Lietuvos užsienio politikos prioritetus, ypatingą dėmesį skyrė artėjančiam Lietuvos pirmininkavimui Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) 2011 metais, energetiniam saugumui ir demokratijos plėtrai.
 
Diskusijoje dalyvavo būsimoji JAV parlamento Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Ileana Ros-Lehtinen, buvęs Atstovų Rūmų pirmininkas Dennisas Hastertas ir kiti Atstovų Rūmų nariai – Lincolnas Diaz-Balartas, Mario Diaz-Balartas, Chrisas Smithas, Peteris Roskamas ir Shelley Berkley. .
 
A. Ažubalis Vašingtone taip pat susitiko su JAV senatoriumi Johnu McCainu ir aptarė Baltarusijos politines perspektyvas, situaciją Ukrainoje, Rusijos ir Gruzijos santykius.
 
Lietuvos diplomatijos vadovas pažymėjo, kad būtina geriau koordinuoti Lietuvos, JAV ir kitų Vakarų valstybių pastangas stiprinant demokratiją Europos Sąjungos rytinėje kaimynystėje ir padedant šio regiono valstybėms greičiau suartėti su Europa.
 
www.urm.lt
 
Nuotraukoje: J. McCain ir A. Ažubalis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra