Lietuva, te neužgęsta tavoji laisvė…

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vasario 16-osios šventė kiekvienais metais minima lietuvių tautos, įsikūrusios prie žydrosios Baltijos jūros, tautos, kuri vis dar brandina savąją raišką per žodį, kalbą, kultūrą, patriotinius jausmus.
Ketvirtadienį, vasario 12 d., Pagėgių savivaldybės Viešojoje bibliotekoje įvyko literatūrinė popietė – skaitymai, kuriuos bibliotekoje besilankantis jaunimas skyrė Vasario 16-ajai ir Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti. Bibliotekos literatūrinės parodos, kuriose sugula mintys, prisiminimai, Lietuvos istorijos ir įvykių vaizdai, dokumentai, knygos, įkvėpė bibliotekos lankytojus patiems prisidėti prie šios iškiliosios šventės paminėjimo. Keletą dienų jaunuomenė šurmuliavo, diskutavo, rinkosi eiles tiek viešojoje bibliotekoje, tiek mažųjų skaitytojų pamėgtoje „Knyguoliukėje“.
Viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė, pradėdama popietę klausė dalyvių: tad kurgi prasideda ir kur baigiasi mūsų Tėvynė? Gal Tėvynė ten, kur žemėlapis „nupiešė“ Lietuvą, kaip Šv. Valentino širdelę, o gal ten, kur mama patalėlį mums kloja, o gal pirmoji meilė, o gal…
Sesutės Santa, Justina, Dovilė Jankauskaitės, Valerija ir Violeta Lisinos, Monika Bernotaitė, Simona Zaksaitė, Vilma Kinčiūtė, Arnolda Žarnauskaitė, Karolina Žilvvytė, Agnė Ulberkytė skaitė Maironio, M. Vainilaičio, J. Degutytės eiles, tačiau pagėgiškių poečių M. Stancikienės, V. Mockienės, L. Ambarcumian, B. Savickienės, S. Oz eilėraščiai užbūrė visus popietės dalyvius. Bibliotekos darbuotojos atsakė tuo pačiu – skaitėme apie savo meilę Tėvynei, diskutavome apie neatiduotą skolą jai, Tėvynei, ir apie krizę, kuri dar nepalietė jaunų širdelių.
Daugiausiai aplodismentų sulaukė mažiausioji popietės dalyvė, ketvirtokė Simona ir popietės viešnia, garsioji Pagėgių akordeonistė Albina Jokubauskienė.
Pagėgių miesto himnas „Mano miestas Pagėgiai žali…“ vainikavo popietę. Skirstėmės tyliųjų eilių pakylėti ir klausėme vieni kitų, o kada kitas susitikimas, kada bus galima paskaityti garsiai ne tik žinomų poetų, bet ir savo sukurtas eiles?
Gausi ir graži pamaina auga krašto literatų sambūriui, vadinasi, teisingai sėjame grūdą ir gerai purename kūrybos arimą, Lietuvos žemelę…

Astos Andrulienės nuotr.

Nuotraukoje: Literatūrinė popietė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra