Lietuvą sudrebins klasikinės muzikos naujiena

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Sukantis ratus per garsiausias pasaulio sales jaunų virtuozų orkestras ir du išskirtinius konkursus per mažiau kaip pusmetį laimėjęs 20-metis lietuvis pianistas – tokie partneriai Naujųjų metų išvakarėse pirmą kartą susitiks scenoje Lietuvoje.
 
Tai naujus talentus į plačius vandenis nuolat išlydintis Baltijos šalių jaunimo orkestras „Kremerata Baltica“, suburtas smuiko legendos Gidono Kremerio, ir neseniai prestižinio 16-ojo Fryderyko Chopino tarptautinio pianistų konkurso laureatu tapęs Lukas Geniušas.
 
Koncertuose skambės J. S. Bacho „Trilogija“ iš „Instrumentuotės menas“, A. Raskatovo, S. K. Tickmayerio ir R. Šerkšnytės aranžuotės bei „Koncertas smuikui, obojui ir styginiams“, G. P. Telemanno „Koncertas altui ir styginiams“, H. M. Goreckio „Trys senovinio stiliaus pjesės“, F. Chopino „Koncertas fortepijonui Nr. 1.“
 
Šventiniai koncertai vyks 2010 m. gruodžio 28 d. Kaune, VDU Didžiojoje Auloje, gruodžio 29 d. Klaipėdos koncertų salėje, gruodžio 30 d. – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Vilniuje.
 
Apie atlikėjus:
 
Baltijos šalių jaunimo orkestras „Kremerata Baltica“
 
Prieš 13 metų smuiko legendos Gidono Kremerio suburtas orkestras, kuriame groja Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos muzikantai, sulaukė pasaulinio pripažinimo ir sėkmės. Savitas kūrybos braižas jį išskiria iš kitų pasaulio kamerinių orkestrų. Orkestro biografijoje – žymiausios pasaulio salės, solistai, dirigentai, žinomos įrašų studijos ir net 19 įrašytų kompaktinių plokštelių. Už vieną iš jų – „After Mozart“ 2002 m. muzikantai pelnė „Grammy“ apdovanojimą.
 
Per sezoną orkestras surengia apie 60 koncertų. „Kremerata Baltica“ maršrutuose dar nebuvo tik Antarktidos ir tokių šalių kaip Namibija, Šiaurės Korėja, Prancūzų Gajana.
 
Nespėję išsikrauti lagaminų, „Kremerata Baltica“ muzikantai neskaičiuodami laiko puola repetuoti naujų programų. Tokį gyvenimo tempą gali išlaikyti tik jauni žmonės. Todėl šio orkestro narių amžiaus vidurkis per gyvavimo metus mažai pasikeitė: šiandien jis yra 28-eri metai. Tačiau net ir keičiantis „Kremerata Baltica“ sudėčiai, nepaprastas orkestro meistriškumas išlieka jo vizitine kortele.
 
Pianistas Lukas Geniušas
 
Triumfavęs jau aštuoniuose konkursuose ir koncertavęs su garsiais pasaulio orkestrais jaunasis pianistas nuo paauglystės publiką stulbina savo virtuoziniais sugebėjimais. Muzikos pojūtis – šio atlikėjo kraujyje. Jis yra Lietuvos nacionalinės premijos laureato pianisto Petro Geniušo ir Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos fortepijono profesorės Ksenijos Knorre sūnus.
 
Po šiemetės sėkmės Varšuvoje prestižinio 16-ojo Fryderyko Chopino tarptautinio pianistų konkurso (II konkurso vieta) bei Solt Leik Sityje (JAV) vykusiame 15-ajame Ginos Bachauer konkurse (aukso medalis) L. Geniušo muzikalumas ir profesinė branda atsidūrė pasaulio muzikinės visuomenės dėmesio centre. JAV spauda lietuvį pripažino vienu perspektyviausių Europos pianistų. Lenkų kritikai žavėjosi nepaprastu Luko sugebėjimu perteikti F. Chopino muzikos lyrizmą ir veržlų polėkį. Nuo 2008 m. L. Geniušas tęsia fortepijono studijas Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje.
 
Organizatorių nuotr.
 
www.alfa.lt
 
Nuotraukoje: Baltijos šalių jaunimo orkestras „Kremerata Baltica“

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra