Lietuva su Ukraina dalinsis eurointegracine patirtimi ir stiprins ekonominį bendradarbiavimą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Ketvirtadienis, lapkričio 26 d. (Kijevas).
 
Darbo vizito Ukrainoje metu Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad Lietuva gali ir nori padėti Ukrainai, aktyviai dalindamasi savo eurointegracine patirtimi.
 
„Jei tik Ukraina pageidaus, esu pasirengusi padėti ir asmeninės patirties patarimais, kaip efektyviai vykdyti derybas ir kaip kalbėtis su kitomis ES šalimis, siekiant maksimaliai palankių rezultatų“, – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
 
Kijeve Lietuvos vadovė susitiko su Ukrainos Prezidentu Viktoru Juščenko (Viktor Yushchenko) ir dalyvavo Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų Tarybos posėdyje.
 
Dvišaliame susitikime su Prezidentu Viktoru Juščenko Lietuvos Prezidentė akcentavo bendradarbiavimo su Ukraina svarbą energetikos ir transporto srityse, taip pat būtinybę plėtoti šalių ekonominius ir prekybos santykius, grįstus abipusės naudos ir skaidrumo principais.
 
Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų Tarybos posėdžio metu valstybių vadovai pasirašė bendrą deklaraciją bei tris susitarimus dėl nemokamų ilgalaikių nacionalinių vizų išdavimo, aukštojo mokslo diplomų pripažinimo ir kultūrinio paveldo apsaugos.
 
Vizito metu Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat aplankys Holodomoro aukų atminties memorialą ir pagerbs Ukrainos badmečio aukas.
 
Vėliau Prezidentė susitiks su Ukrainos Ministre Pirmininke Julija Tymošenko (Yulia Tymoshenko) bei opozicijos lyderiu Viktoru Janukovičiumi (Viktor Yanukovych).

www.lrp.lt

Nuotraukoje: D. Grybauskaitė susitiko su Ukrainos Prezidentu V. Juščenko

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra