Lietuva sieks darbą energetinio saugumo ir transporto srityse tęsti ir pirmininkaudama ESBO

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Anot Lietuvos nuolatinio atstovo prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Renato Norkaus, Lietuva 2011 metais perimsianti pirmininkavimą šiai organizacijai, sieks tęsti darbą energetinio saugumo ir transporto srityse, ypatingą dėmesį skirdama regioniniam bendradarbiavimui stiprinti.
 
Tai R. Norkus sakė 2010 m. spalio 20 dieną Vienoje vykstančioje ESBO Peržiūros konferencijos ekonominėje dalyje, kuriai spalio 19-20 dienomis pirmininkavo Lietuva. Joje buvo aptariami regioninio bendradarbiavimo plėtojimo, transporto, migracijos, kovos su korupcija ir energetinio saugumo, tvarios plėtros ir ekonominio augimo užtikrinimo klausimai.
 
ESBO Peržiūros konferencija spalio 18-26 dienomis vyksta Vienoje. Jos tikslas – apžvelgti, kaip 56 organizacijos šalys narės įgyvendina principus ir įsipareigojimus politinėje ir karinėje, ekonominėje ir aplinkosaugos srityse. Konferencijai pirmininkauja dabartinė ir būsimoji ESBO pirmininkės Kazachstanas ir Lietuva.
 
Konferencijoje peržiūrimas organizacijos pasiekta pažanga, priimtų įsipareigojimų vykdymas per pastaruosius metus po 1999 Stambule vykusio ESBO valstybių vadovų susitikimo, taip pat aptariamos perspektyvos ateičiai. Konferencijos rezultatai bus svarbūs formuojant Lietuvos pirmininkavimo ESBO prioritetus.
 
ESBO ekonominės ir aplinkosaugos veiklos koordinatorius Goranas Svilanovičius pristatė ataskaitą apie ESBO vaidmens stiprinimą energetinio saugumo srityje. Ši ataskaita parengta remiantis Vilniuje rugsėjo 13-14 dienomis vykusio ESBO ekspertų susitikimo išvadomis ir pasiūlymais.
 
Spalio 25-26 dienomis Lietuva pirmininkaus Peržiūros konferencijos aplinkosaugos daliai. Joje bus diskutuojama aplinkos valdymo gebėjimų ugdymo, taupaus gamtos išteklių naudojimo ir valdymo, taršos, ekologinio pavojaus, stichinių ir žmogaus sukeltų nelaimių prevencijos klausimais.
 
Peržiūros konferencijoje dalyvauja ESBO šalių narių, tarptautinių organizacijų, akademinės bendruomenės ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.
 
Lietuvai renginyje atstovauja Užsienio reikalų ministerijos (URM) Ekonominio saugumo politikos departamento direktorius Audrius Brūzga ir departamento ambasadorius ypatingiems pavedimams, ESBO pirmininko specialusis atstovas transportui Vytautas Naudužas.
 
Lietuva pirmininkavimą ESBO iš Kazachstano perims 2011 metų sausio mėnesį.
 
www.urm.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra