Lietuva remia Moldovos energetinio savarankiškumo ir eurointegracijos siekius

Autorius: Data: 2012-09-27 , 14:26 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2012 m. rugsėjo 27 d. (Niujorkas)

Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos debatuose Niujorke dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Moldovos Prezidentu Nicolae Timofti.

Prezidentai aptarė Moldovos eurointegracijos procesą bei šalių energetinio savarankiškumo užsitikrinimo galimybes.

Pasak šalies vadovės, Europoje Moldova vertinama kaip didžiausią pažangą tarp rytinių ES kaimynių padariusi šalis. Prezidentės teigimu, tik išlaikydama europinių reformų tempą Moldova galės sėkmingai užbaigti derybas dėl Asociacijos ir Laisvos prekybos sutarties bei vizų režimo liberalizavimo. Lietuva pasirengusi pasidalinti savo patirtimi tose srityse, kuriose Moldova norės.

Lietuvos ir Moldovos valstybių vadovai taip pat aptarė energetinio savarankiškumo klausimus. Ir Lietuva, ir Moldova priklausomos nuo vienintelio dujų tiekėjo ir moka už jas brangiau nei daugelis Vakarų Europos šalių.

„Šalies nepriklausomybė, energetinis savarankiškumas – sunkus, tačiau vienintelis kelias šalies žmonių saugumui užtikrinti. Tik nepasiduodami šantažui, vykdydami energetinio sektoriaus reformas bei skatindami konkurenciją užsitikrinsime energetinį savarankiškumą ir sąžiningas kainas“, – pabrėžė Prezidentė.

JT Generalinės Asamblėjos bendruosiuose debatuose šalies vadovė taip pat akcentavo, kad energetika negali būti naudojama kaip politinio ir ekonominio šantažo įrankis ir pakvietė tarptautinę bendruomenę užkirsti tam kelią.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Lietuva - JAV , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra