Lietuva perima pirmininkavimą ESBO saugumo bendradarbiavimo forumui

Autorius: Data: 2013-04-18 , 09:44 Spausdinti

Atidarymo renginiu Vienoje 2013 m. balandžio 17 dieną oficialiai prasidėjo Lietuvos pirmininkavimas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Saugumo bendradarbiavimo forumui.

Per pirmininkavimo laikotarpį Lietuva sieks atgaivinti derybas dėl 2011 metų Vienos dokumento dėl pasitikėjimo stiprinimo priemonių atnaujinimo, siekiant šį kertinį dokumentą pritaikyti prie naujų saugumo aplinkos poreikių. Bus suaktyvintas ESBO darbas šaulių ginklų ir konvencinės amunicijos problematikos klausimais, taip pat siekiama didesnės pažangos įgyvendinant ESBO politinių ir karinių saugumo aspektų elgesio kodeksą.

Lietuva skatins ESBO nuosekliai prisidėti padedant valstybėms įgyvendinti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijas dėl moterų, taikos ir saugumo (Nr. 1325) ir dėl masinio naikinimo ginklų nepatinimo (Nr. 1540). Gegužės mėnesį Lietuvos kvietimu Saugumo bendradarbiavimo forume lankysis JT Saugumo Tarybos 1540 komiteto pirmininkas.

Saugumo bendradarbiavimo forumas yra ESBO sprendimų priėmimo formatas, kuriame svarstomos pasitikėjimo priemonės ir kiti projektai, stiprinantys saugumą, atvirumą ir pasitikėjimą tarp valstybių politinėje ir karinėje srityje. Forumo veikoje dalyvauja 57 valstybės. Procesas „Helsinkis+40“ buvo pradėtas ESBO valstybių ministrų 2012 m. gruodžio mėnesį Ministrų tarybos susitikime Dubline. Jo esmė – politinio postūmio suteikimas ESBO veiklos stiprinimui visose dimensijose kuriant prielaidas ESBO saugumo bendrijai (Security community).

Lietuvos pirmininkavimas Saugumo bendradarbiavimo forume tęsis iki 2013 m. rugsėjo.

URM inf.

www.kam.lt 

Uncategorized , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra