Lietuva neremia teroristų

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Lietuva neremia teroristų ir nepateisina Beslano siaubo, tėvų ir artimųjų sielvarto, „kurį sukėlė žiaurių nužmogėjusių teroristų ir kitų žmogaus gyvybės nevertinančiųjų veiksmai“, pareiškė Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis, komentuodamas Rusijos žiniasklaidos pradėtą antilietuvišką kampaniją.
„Jei turėčiau įgaliojimus kalbėti valstybės vardu, kuriuos turėjau 1990-1992 metais, atsakyčiau taip: mes kategoriškai neremiame tų, kurie šaudo bėgantiems vaikams ir suaugusiems į nugaras. Mes kategoriškai neremiame tų, kurie paimtus į nelaisvę kitos šalies pareigūnus suguldo ant grindų ir šaudo jiems į galvas. Mes neremiame jų, nepaisydami, kad tuos 1991 metų teroristus remia ir slepia dabartinė Rusijos valdžia“, – teigiama buvusio Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininko ir faktinio Lietuvos vadovo pareiškime.
Anot vieno iš konservatorių lyderio V. Landsbergio, Lietuva neremia neviltyje atsidūrusių čečėnų moterų instruktorių iš Šamilio Basajevo aplinkos, kurie jas pastūmėja į teroristinę savižudybę.
„Mes neremtume nė Elzos Kungajevos motinos, jeigu ją iš skausmo ir nevilties apimtų tokia dvasinė būsena, bet mes visiškai neremiame buvusio Rusijos pulkininko Jurijaus Budanovo, kuris išrengė, išprievartavo ir pasmaugė čečėnę mergaitę E. Kungajevą, po to atidavęs jos nuogą kūną savo kareiviams toliau niekinti, – pabrėžė europarlamentaras. – Mes neremiame nė Rusijos teisėsaugos institucijų, kurios visaip stengėsi išteisinti nusikaltimo metu "pernelyg susijaudinusį“ J. Budanovą, o dabar siūlo suteikti jam, galų gale nuteistam, malonę su visais laipsnių ir didvyriškumo ordinų grąžinimais. Neremtume Rusijos prezidento V. Putino, jeigu jis tokį malonės aktą pasirašytų".
Lietuva, pasak buvusio Seimo nario, neremia tų, kurie grobia ir žudo žmones Irake, Čečėnijoje ar kitur, taip pat tų, kurie pagrobė iš namų Čečėnijos teisėto parlamento pirmininką Rurlaną Alichadžijevą, išgabeno jį į Maskvą ir ten nužudė. Šeima esą negauna jokių žinių, kur palaidotas nedalyvavęs ginkluotame pasipriešinime vyras ir tėvas. Maskva neatsakė į klausimą dėl R. Alichadžijevo net JAV Kongreso pirmininkui Denisui Hastertui.
„Tokios posovietinės arogancijos neremiame, kaip ir Rusijos valdžios tvirtinimų, jog Lietuva nebuvo SSRS okupuota ir nusiaubta, o jos šimtai tūkstančių piliečių nebuvo nužudyti ir ištremti į svetimą okupuojančią valstybę. Neremiame jokio nežmoniškumo ir pasisakome už taiką visur, ypač, kur vyksta karai be jokių įstatymų. Nepritariame aklam artilerijos šaudymui į kaimus tuo pagrindu, kad instrukcija reikalauja išnaudoti sviedinius“, – pabrėžė V. Landsbergis.Anot europarlamentaro, Lietuva nežino, kurie Rusijos kariai nužudė kare 42 tūkst. čečėnų vaikų, apie kuriuos byloja Čečėnijos vyriausybės pareiškimas, pasmerkęs mokyklos ir įkaitų užgrobimą Šiaurės Osetijoje. Kartu mūsų šalis neremia abejingumo, su kuriuo Rusija ir pasaulis stebi čečėnų civilių gyventojų žudymą, taip pat vaikų, jei jie – čečėnai.
„Neremiame propagandinės veidmainystės, provokuojamos neapykantos, ir remtume Rusijos prezidentą, jeigu jis pasuktų taikos, demokratijos, žmoniškumo ir geros kaimynystės link, jei nenaudotų įtartinų, viešai netiriamų, tragiškų įvykių savo vienvaldystei stiprinti“, – teigė konservatorius.
V. Landsbergio įsitikinimu, gali būti, jog pastarųjų savaičių Rusijos žiniasklaidos puolimais norima suteikti paramos prorusiškoms partijoms.
ELTA primena, jog prieš kelias dienas Maskvos kontroliuojamo televizijos kanalo „TVcentr“ laidos „Svarbiausia tema“ vedėjas Andrejus Dabrovas paskelbė, esą Vilniuje veikia Lietuvos valdžios remiamas čečėnų teroristų centras. "Lietuvos valdžia simpatizuoja banditams, kurie Beslane šaudė mūsų vaikams į nugaras. Kadangi lietuviai dabar yra Europos piliečiai, jie negali kaip senais gerais laikais paimti „šnaizerį“ ir išeiti pas miško brolius, kad galėtų šaudyti į nekenčiamus okupantus rusus. Dabar jie tai daro svetimomis – Š. Basajevo – rankomis“, – teigė žurnalistas.
Teroristų centru laidos vedėjas pavadino čečėnų informacinės agentūros kavkazcenter.com tarnybinę stotį, kuri buvo įkurdinta Vilniuje. Valstybės saugumo departamentas laikinai šios stoties veiklą sustabdė. Pareigūnai užblokavo kai kuriuos technologinius kanalus, per kuriuos interneto paslaugas teikianti bendrovė "Elneta" davė tinklalapio duomenis.
Nemažą Lietuvos pareigūnų pasipiktinimą sukėlė ir rugpjūčio pabaigoje „Pirmojo Baltijos kanalo“ transliuota laida „Amžiaus paslaptys“, kurioje buvo paskleista dezinformacija apie mūsų šalies istoriją ir reiškiamos pretenzijos į Lietuvos teritorijas. Lietuvos radijo ir televizijos komisija, įvertinusi ekspertų išvadas, kreipėsi į analogišką Latvijos transliuotojus reguliuojančią instituciją, prašydama imtis sankcijų prieš toje šalyje registruotą bendrovę "Pirmasis Baltijos kanalas", kuri transliuoja Rusijos ORT programas trijose Baltijos šalyse.
www.delfi.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra