Lietuva mini Gedulo ir vilties dieną

Autorius: Data: 2014-06-13 , 09:36 Spausdinti

 Irma Janauskaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Prasideda renginiai skirti Gedulo ir vilties dienai. Tai viena tragiškiausių Lietuvos istorijai datų. Prieš septyniasdešimt trejus metus tą dieną prasidėjo masiniai lietuvių areštai ir trėmimai.

1941 metų birželio 14-osios naktį žmonių pilni pirmieji gyvuliniai vagonai pajudėjo į Sovietų sąjungos gilumą, Sibirą. Masiniai NKVD areštai ir įkalinimai gulaguose iki pat 1952-ųjų sudaužė šimtų tūkstančių Lietuvių likimus.

Gedulo ir Vilties dienos išvakarėse, penktadienį, Seime vyks Taišeto lagerių politinių kalinių suvažiavimas. Taip pat bus pagerbta pirmoji sovietų invazijos į Lietuvą auka – 1940-ųjų birželio 15-ąją Varėnos rajone, Ūtos kaime nužudytas pasienio policijos viršila Aleksandras Barauskas.

Pagrindiniai Gedulo ir vilties dienos renginiai vyks šeštadienį. Likus minutei iki vidurdienio visi kviečiami tylos minute pagerbti tremtinių kančią. 12 val. tradiciškai Nepriklausomybės aikštėje bus iškelta vėliava. Vėliau okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukos bus pagerbtos prie paminklų politiniams kaliniams ir tremtiniams ir prie Naujosios Vilnios geležinkelio stoties memorialo.

Nuotr. – www.partizanai.org

Renginiai , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra