Lietuva-Lenkija: santykiai – geri, problemos – sprendžiamos

Autorius: Data: 2011-01-21 , 16:15 Spausdinti

2011 m. sausio 21 d. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius aptarė aktualius dvišalius santykius su Lenkijos ambasadoriumi Lietuvoje Janušu Skolimovskiu (Janusz Skolimowski).

Lenkijos diplomatas Premjerui A. Kubiliui perdavė Lenkijos Vyriausybės poziciją dėl Smolensko tragedijos tyrimo. Pasak ambasadoriaus, Lenkijai kelia abejonių neseniai paskelbtos Rusijos tyrėjų išvados. Premjeras A. Kubilius patvirtino, kad Lietuva palaiko lenkų poziciją, jog tiesa turi būti išaiškinta ir tragedijos aplinkybių tyrimas privalo būti atliktas nepriekaištingai kruopščiai ir objektyviai.

Ambasadorius J. Skolimovskis padėkojo Premjerui už asmeninį vaidmenį „PKN Orlen“ derybose su „Lietuvos geležinkeliais“ ir „Klaipėdos nafta“ bei informavo Vyriausybės vadovą, kad yra pasiekta konkrečios pažangos derantis dėl tarifų ir tiekimo su abiem įmonėmis.

Aptariant situaciją dėl švietimo reikalų, tiek ambasadorius, tiek ir Premjeras vieningai sutarė, kad geriausia, kai tokius jautrius klausimus atviro dialogo būdu sprendžia abiejų šalių specialistai, o ne politikai.

Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis užtikrino, kad Lietuva nesiims jokių sprendimų švietimo srityje, kurie drastiškai skirtųsi nuo lietuvių mažumos švietimo situacijos bei sąlygų kaimyninėje Lenkijoje.

Po susitikimo Lenkijos ambasadorius žiniasklaidos atstovams pacitavo A. Kubilių, kuris sakė, kad jaunimas, mokantis daug kalbų – lietuvių, lenkų, anglų, net rusų, turi žymiai daugiau perspektyvų įsitvirtinti gyvenime, daryti sėkmingą karjerą ar gimtinėje, ar bet kurioje kitoje pasaulio valstybėje ir kad tokia pozicija yra ir Lenkijos Vyriausybės prioritetas.

Abi pusės pažymėjo, kad Lietuvos-Lenkijos tarpusavio santykiai yra geri, o iškylančios problemos sprendžiamos dalykiškai. „Lietuvos-Lenkijos santykiai nėra tokie blogi, kaip kai kas nori pavaizduoti“, – pasakė ambasadorius J. Skolimovskis.

Spaudos tarnyba

Lietuva - Lenkija , ,2 Comments


  1. Rapolas, Prieš 7 years ago

    „pacitavo A. Kubilių, kuris sakė, kad jaunimas, mokantis daug kalbų – lietuvių, lenkų, anglų, net rusų, turi žymiai daugiau perspektyvų įsitvirtinti gyvenime“

    Lietuvių kalba yra valstybinė, todėl nereikia jos dėti į vieną gretą su užsienio kalbomis. Tavo, Mykoliuk, pezalų, jog tik nedaugelis lietuvių moksleivių moka angliškai, net komentuot neverta.


  2. Mykolas, Prieš 7 years ago

    Tai zinoma Lenku jaunimas daugiau turi perspektyvu,negu lietuviai,nes moka angliskai(vokiskai),rusiskai,lietuviskai,lenkiskai.O lietuviai tik lietuviskai na ir nedaugelis angliskai.


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra