Lietuva kviečia lenkų restauratorius padėti gelbėti Aušros Vartus

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos kultūros paveldo departamentas (KPD) tikisi lenkų specialistų pagalbos gelbstint Aušros Vartų koplyčią, trečiadienį, vasario 24 d.,  pranešė lenkų radijas.
 
Departamento direktorė Diana Varnaitė lenkų radijui „Znad Wilii“ sakė, kad galimą bendradarbiavimą šiuo klausimu jau aptarė su Lenkų instituto Vilniuje direktore Malgorzata Kasner.
 
D. Varnaitė tikisi, kad lenkų ekspertai padės ištaisyti žalą, padarytą remontuojant Aušros Vartus, kai buvo apgadinti paminkliniai laiptai, atramos, pakeistos durys.
 
Pasak lenkų radijo, Lietuvoje plečiasi sakralinių objektų pritaikymo turizmo poreikiams procesas. Planuojama suremontuoti XVIII amžiaus keltuvą Šv. Jonų bažnyčios varpinėje. Lietuvos kultūros paveldo departamentas šiems planams neprieštarauja.
 
Praėjusią savaitę KPD pranešė sustabdęs savavališkai vykdomus Vilniaus Aušros Vartų koplyčios remonto darbus, kurių metu buvo naikinamos vertingosios koplyčios savybės. Paveldosaugininkų žodžiais, šiame kultūros paminkle galėjo būti vykdomi tik restauracijos darbai.
 
Anot departamento, atliekant koridoriaus ir laiptinės, vedančios į koplyčią, darbus išmontuotos senosios medinės durys, pažeistos 1932 metų autentiškos keraminės plytelės, jas užklijuojant nauja danga, išmontuoti senieji ranktūriai, kitose vietose ardant senąjį mūrą sumontuoti nauji turėklai, ant buvusių XIX amžiaus vidurio teracinių laiptų užklota granitą imituojanti medžiaga, dalis senųjų laiptų demontuoti, sienos dažomos nepateikus polichrominių tyrimų.
 
Šiais remonto darbais buvo pažeistas ne tik autentiškas laiptų ir dangų, bei ranktūrių medžiagiškumas, bet ir sakralinė vertė, nes tai yra pagrindiniai piligrimystės laiptai.
 
KPD remonto autoriais įvardina bendrovės „Archinova“ direktorių Antaną Gvildį ir architektą Ilją Makarovą. Paminklosauginę ekspertizę atliko Virgilijus Spudas.
 
www.bernardinai.lt
 
Nuotraukoje: Aušros vartai Vilniuje

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra