Lietuva jau rengiasi pirmininkauti ESBO

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius šiandien, 2009 m. spalio 23-ąją, susitiko su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) generaliniu sekretoriumi Marcu Perrinu de Brichambaut.

Pokalbio metu buvo aptartas Lietuvos pasiruošimas pirmininkauti ESBO 2011 metais. ESBO generalinio sekretoriaus nuomone, būsimas Lietuvos pirmininkavimas – didelė atsakomybė šaliai ir kartu puiki galimybė formuojant politinę ESBO darbotvarkę įgyvendinti pagrindinius Lietuvos užsienio politikos principus.

Premjeras A. Kubilius pažymėjo, kad pasiruošimas pirmininkavimui vyksta globalios ekonominės krizės fone, kuri labai aiškiai iškelia būtinybę veikti koordinuotai ne tik ekonominėje, bet ir kitose srityse, o turtinga ESBO istorinė patirtis moko svarbius tarptautinius klausimus spręsti įgyvendinant europietiškais principais ir vertybėmis pagrįstus susitarimus. A. Kubiliaus nuomone, vienintelis kelias į tikrą ir nedalomą saugumą visame ESBO regione – jau prisiimtų įsipareigojimų ir pasiektų susitarimų laikymasis.

Pokalbio metu apžvelgti aktualiausi iššūkiai saugumui ir stabilumui ESBO regione. Pašnekovai sutarė, kad Gruzijos teritorinio vientisumo, Kalnų Karabacho taikos proceso pažangos, Moldovos politinio stabilumo klausimai turi būti sprendžiami ESBO šalims narėms aktyviai bendradarbiaujant ir laikantis prisiimtų įsipareigojimų. Atskirai aptarti ir ypatingi ESBO santykiai su Rusija. ESBO generalinis sekretorius pažymėjo, kad Rusija – vienintelė šalis, neleidusi ESBO stebėti rinkimų.

Ministro Pirmininko A. Kubiliaus teigimu, vienas svarbiausių būsimo pirmininkavimo ESBO prioritetų bus pastangos spręsti užsitęsusius konfliktus remiantis pagarba tarptautinei teisei ir laikantis pasiektų susitarimų.

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys): Ministro Pirmininko tarnybos Spaudos tarnyba, tel.: 2663746; kasp@lrv.lt

sc.bns.lt

BFL nuotr.

Nuotraukoje: Ministras Pirmininkas A. Kubilius (kairėje) susitiko su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) generaliniu sekretoriumi M. Perrinu de Brichambaut

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra