Lietuva išsiderėjo 44,5 milijardų litų ES paramą

Autorius: Data: 2013-02-11 , 09:49 Spausdinti

Europos Sąjungos šalių vadovai sutarė dėl naujo daugiamečio ES biudžeto 2014-2020 metų laikotarpiui. Nors bendras ES biudžetas buvo ženkliai apkarpytas, Lietuvai pavyko išsiderėti 4 milijardais litų daugiau, nei gavome 2007-2013 metais. Bendras ES finansinės paramos Lietuvai paketas didėja beveik 10 procentų ir sudarys 44,5 milijardus litų.

Po derybų Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad tokiu Europai sudėtingu metu pasiektas visoms šalims geriausias įmanomas rezultatas.

„Įvertinant kaip mažėjo visas ES biudžetas ir sunkumus, su kuriais susiduria Europa – tai geriausias rezultatas, kokio tik galėjo tikėtis Lietuva. Daugiau nei 44 milijardai litų septyneriems metams – tikrai didelė injekcija Lietuvos ekonomikai ir naujos galimybės šalies žmonėms“,- teigia šalies vadovė.

Taip ženkliai, net 33 mlrd. eurų, ES biudžetas buvo mažinamas pirmą kartą per pastaruosius kelis dešimtmečius.

Lietuvai iš drastiškai sumažinto ES biudžeto visdėlto pavyko išsiderėti beveik 1 milijardu litų didesnę nei 2007-2013 metais struktūrinių fondų paramą. Einamosiomis kainomis Lietuvai skirta daugiau nei 25 milijardai litų struktūrinės paramos.

Parama žemės ūkiui – kaimo plėtrai ir tiesioginėms išmokoms sudarys 17,2 mlrd. litų. Tiesioginės išmokos Lietuvos žemdirbams didės 70 proc. ir iki 2020 metų pasieks 196 eurų (676 Lt) už ha.

Lietuvai taip pat pavyko išsikovoti, kad nebūtų apriboti Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimo terminai. IAE uždarymas bus finansuojamas kaip numatyta Lietuvos stojimo į ES sutartyje. Einamosiomis kainomis 2014-2020 metų laikotarpiui IAE uždarymui skiriama 1,5 milijardo litų (450 mln. eurų), taip pat 1,03 milijardo litų (300 mln. eurų) nepanaudotų lėšų perkeliama iš dabartinės finansinės perspektyvos. Taigi, iš viso per artimiausius septynerius metus IAE uždarymo darbams Lietuva galės panaudoti 750 mln. eurų.

Daugiamečiame ES biudžete taip pat numatyta nauja Europos infrastruktūros tinklų priemonė, iš kurios bus finansuojami energetikos, transporto ir telekomunikacijų projektai. Joje numatyta 29 mlrd. eurų. Lietuvai tai galimybė gauti finansavimą svarbiems energetiniams projektams – elektros ir dujų jungtims.

EVT suderėtą naująjį daugiametį ES biudžetą dar turės patvirtinti Europos Parlamentas.

Šalies vadovės interviu:  http://youtu.be/zsXUBYddNmo

Prezidentės spaudos tarnyba

Lietuva - Belgija , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra