Lietuva ir Vokietija siekia tęsti glaudų bendradarbiavimą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio susitikime su Vokietijos užsienio reikalų ministru Guido Westerwelle 2010 m. lapkričio 2 dieną Vilniuje Lietuvos diplomatijos vadovas išreiškė siekį tęsti glaudų Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą.
 
A. Ažubalis padėkojo už Vokietijos kanclerės Angelos Merkel ne kartą išreikštą paramą Lietuvos energetiniams ir infrastruktūriniams projektams, pirmiausia Visagino atominės elektrinės statybai, taip pat paragino Vokietijos įmones investuoti Lietuvoje.
 
Ministrai pasikeitė nuomonėmis dėl santykių su Rusija. A. Ažubalis sakė, kad Modernizavimo partnerystės srityje Europos Sąjunga ir Rusija galėtų įgyvendinti daug projektų Kaliningrado srityje. A. Ažubalis pakvietė Vokietiją prisijungti prie šios iniciatyvos.
 
A. Ažubalis taip pat užsiminė, kad Lietuva nuosekliai rėmė ir remia vizų režimo Kaliningrado srities gyventojams palengvinimą, tačiau, anot jo, šis klausimas turi būti pirmiausia aptartas ir suderintas su visomis ES valstybėmis narėmis, o tik po to derinamas su trečiosiomis šalimis. Tas taip pat pasakytina ir apie Šengeno aquis keitimą.
 
Susitikime taip pat buvo aptarti santykiai su Baltarusija. A. Ažubalis informavo G. Westerwelle apie spalio 20 dieną vykusį Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujamos delegacijos vizitą į Minską, kurio metu Lietuva akcentavo būtinybę laikytis demokratinių vertybių standartų ir užtikrinti pagarbą žmogaus teisėms.
 
Susitikime taip pat aptarti tarptautinio saugumo klausimai, A. Ažubalis pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) 2011 metais prioritetus.
 
www.urm.lt
 
Nuotraukoje: Vokietijos užsienio reikalų ministro G. Westerwelle (kairėje) ir Lietuvos diplomatijos vadovo A. Ažubalio spaudos konferencija

Sena Voruta



Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra