Lietuva ir Vokietija kartu atmena Pasaulio Tautų Teisuolius

Autorius: Data: 2016-04-07 , 08:38 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su unikalaus Lietuvoje ir Vokietijoje vykusio projekto žydų gelbėtojams padėti iniciatoriais. Išskirtinis dviejose valstybėse vykęs Lietuvos žydų gelbėtojų projektas gimė Maltos ordino ir Lietuvos žydų bendruomenės iniciatyva.

Projekto tikslas – padėti Lietuvoje gyvenantiems žmonėms, gelbėjusiems žydus per Antrąjį pasaulinį karą. Šią iniciatyvą globoja Lietuvos ir Vokietijos Prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Joachimas Gauckas.

„Pasaulio Teisuoliai net pačiomis tamsiausiomis mūsų istorijos valandomis liudijo žmogiškumą. Lietuva ir Vokietija drauge prisimena jų drąsą ir pasiaukojimą, visuomet būsime dėkingi už Pasaulio Teisuolių didvyriškumą ir kilnumą. Šis projektas sujungia žmones ir valstybes, tiesia tiltus tarp praeities ir ateities, neleidžia nugalėti abejingumui“, – sako Prezidentė.

Šio projekto metu Vokietijoje buvo surengtas labdaros koncertas, per kurį surinktos lėšos skirtos Lietuvoje gyvenantiems Pasaulio Tautų Teisuoliams. Šiuo metu Lietuvoje gyvena 87 žmonės, turintys Pasaulio Tautų Teisuolio titulą.

Lietuva ir Vokietija glaudžiai bendradarbiauja ekonomikos, gynybos, mokslo, inovacijų, kultūros srityse. Prezidentė po dviejų savaičių – balandžio 20–21 dienomis vyks valstybinio vizito į Vokietiją, kur susitiks su Vokietijos Prezidentu J. Gaucku, Kanclere Angela Merkel, taip pat atidarys Lietuvos ir Vokietijos verslo forumą. Vokietijos Prezidentas J. Gauckas su valstybiniu vizitu Lietuvoje viešėjo 2013 metų vasarą.

Lietuvos Respublikos Prezidentei, aktyviai remiančiai Maltos ordino veiklą, už ypatingus nuopelnus skatinant labdaringą veiklą, savanorystę, humanitarines vertybes ir paramą kenčiantiesiems pernai buvo įteiktas aukščiausias Maltos ordino apdovanojimas „Pro merito Melitensi“ su aukso grandine.

Prezidentės spaudos tarnyba

Lietuva ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra