Lietuva ir Malta stiprins dvišalius ryšius ir bendradarbiavimą ES

Autorius: Data: 2012-05-29 , 16:16 Spausdinti

Antradienis, 2012 m. gegužės 29 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su valstybinio vizito į Lietuvą atvykusiu Maltos Respublikos Prezidentu George Abela. Tai pirmasis abiejų valstybių vadovų aukščiausio lygio susitikimas per 18 metų nuo diplomatinių santykių pradžios.

Valstybių vadovai aptarė dvišalių santykių stiprinimo galimybes, aktualius bendradarbiavimo ES klausimus ir derybas dėl naujosios ES finansinės perspektyvos. Šalies vadovė pabrėžė, jog prieš aštuonerius metus kartu į ES įstojusios Lietuva ir Malta turi daug bendrų europinių interesų, kurių įgyvendinimo sieks bendromis jėgomis.

„Europos Sąjungoje esame glaudžiai susiję. Mus vienija bendri tikslai. Derybos dėl ES finansinės perspektyvos, energetinis saugumas, žemės ūkio ir sanglaudos politika – yra mūsų šalių ir mūsų žmonių gerovei svarbios užduotys, kurioms būtinas glaudus ES narių tarpusavio bendradarbiavimas ir parama“, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Lietuvos vadovės teigimu, nuo įvežamų dujų priklausomos abi šalys susiduria ir su rimtais energetinio saugumo iššūkiais. Lietuva ir Malta tvirtai remia Europos sprendimus iki 2015 m. pabaigos sukurti bendrą ES energijos vidaus rinką ir panaikinti energetiškai atskirų ES regionų, tokių kaip Baltijos valstybės ir Malta, energetinę izoliaciją. Malta, kaip ir Lietuva, taip pat ketina statyti suskystintųjų dujų terminalą.

Valstybių vadovai taip pat sutarė stiprinti verslo ryšius bei dvišalį bendradrabiavimą naujųjų technologijų srityse. Maltos Prezidentą Lietuvoje lydi jo šalies verslininkų delegacija. Vizito metu įvyko dvišalis verslo forumas ir buvo pasirašyti 2 bendradarbiavimo susitarimai tarp verslo asociacijų „Malta Enterprise“ ir „Versli Lietuva“ bei Lietuvos pramonės, prekybos ir amatų asociacijos ir Maltos prekybos, verslo ir pramonės rūmų.

Lietuvos vadovės teigimu, gegužės mėnesį pradėti tiesioginiai skrydžiai iš Kauno į Valetą taip pat paskatins glaudesnius abiejų šalių ekonominius, kultūrinius ir turizmo ryšius.

Per susitikimą Lietuvos ir Maltos prezidentai apsikeitė aukščiausiais savo šalių valstybiniais apdovanojimais. Prezidentė Maltos vadovui įteikė Vytauto Didžiojo ordiną. Prezidentas G. Abela šalies vadovei įteikė „Xirka gieh ir-Repubblika“ ordiną.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

D. Grybauskaitės tostas valstybiniuose pietuose Maltos Prezidento valstybinio vizito proga:

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_tostas_valstybiniuose_pietuose_maltos_prezidento_valstybinio_vizito_proga.html

Prezidento J. E. G. Abela tostas per valstybinius pietus valstybinio vizito į Lietuvos Respubliką proga:

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/maltos_respublikos_prezidento_j._e._george_abela_tostas_per_valstybinius_pietus_valstybinio_vizito_i_lietuvos_respublika_proga.html

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra