Lietuvą ir Lenkiją sieja bendri projektai ir tikslai

Autorius: Data: 2011-11-11 , 16:45 Spausdinti

Penktadienis, 2011 m. lapkričio 11 d. (Varšuva).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lenkijos žmones Nepriklausomybės dienos proga ir su Lenkijos Prezidentu Bronislovu Komorovskiu aptarė dvišalių santykių eigą ir perspektyvas, bendrus energetinius projektus, euro zonos skolų krizės įtaką šalių ekonomikai bei prioritetus derantis dėl naujos ES finansinės perspektyvos.

Lietuvos ir Lenkijos prezidentai sutarė asmeniškai rūpintis dvišalių santykių gerinimu ir sieks, kad tai būtų įgyvendinta įvairiomis formomis, apimant bendradarbiavimą švietimo, kultūros, ekonomikos ir kitose svarbiose srityse.

„Minint Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių dvidešimtmetį šalis sieja daug bendrų projektų ir tikslų – elektros ir dujų jungčių projektai, naftos įmonių bendradarbiavimas. Jų įgyvendinimas bus naudingas Lietuvos ir Lenkijos žmonėms ir užtikrins viso regiono saugumą. Ir geografija, ir istorija įpareigoja mus visose srityse ieškoti geriausių sprendimų Lietuvos ir Lenkijos žmonėms“, – teigė Prezidentė.

Prezidentai taip pat kalbėjosi apie bendrus veiksmus siekiant branduolinės saugos užtikrinimo netoli Lietuvos ir Lenkijos statomose Kaliningrado ir Astravo atominėse elektrinėse. Taip pat aptarė pasirengimą NATO vadovų susitikimui Čikagoje ir pirmininkavimo ES aktualijas. Prezidentės teigimu, Lenkijos pirmininkavimo patirtis ES ypač sudėtingu laikotarpiu bus labai naudinga pirmininkavimui 2013 m. besirengiančiai Lietuvai.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Daugiau informacijos:

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/prezidente_pasveikino_lenkijos_tauta_nepriklausomybes_dienos_proga.html

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/lietuva_skirs_daugiau_demesio_lenkijos_lietuviu_svietimui.html

Lietuva - Lenkija , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra