Lietuva ir Lenkija savo interesus turi ginti bendrai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2009 m. rugpjūčio 28 d. darbo vizito į Lenkijos Respubliką išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Varšuvoje susitiko su Lenkijos Respublikos Ministru Pirmininku Donaldu Tusku.

Dvišalio pokalbio metu aptartos svarbios abiems šalims bei visai Europos sąjungai aktualijos. Dvišalių santykių srityje Lietuvos Respublikos Prezidentė akcentavo strateginės partnerystės svarbą ir glaudžių santykių tęstinumą.

„Esu tikra, kad galėsime derinti savo veiksmus visose srityse, ypač, kai prieš mūsų šalis bus taikomos protekcionistinės priemonės. Ne mažiau svarbus mūsų bendadariavimas ir europiniuose reikaluose, ypač kai artėja Lietuvos pirmininkavimas 2011 metais ESBO, o Lenkijos – ES“,- sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Dvišalių ekonominių santykių srityje Lietuvos Prezidentė ir Lenkijos Ministras Pirmininkas sutarė dėl būtinybės kartu spręsti energijos tiekimo saugumo problemas, elektros rinkų atvėrimo klausimus. Pokalbyje taip pat apsikeista informacija apie naujos branduolinės jėgainės Lietuvoje perspektyvas ir elektros tilto į Lenkiją statybą.

Pokalbyje aptartos ir tautinių mažumų problemos abiejose šalyse bei jų sprendimo būdai.
Lietuvos Respublikos Prezidentė taip apsilankė Varšuvos sukilimo muziejuje ir pagerbė žuvusiųjų už Lenkijos laisvę atminimą. Šiandien vakare Lietuvos Respublikos Prezidentė D. Grybauskaitė susitinks su Lenkijos Respublikos Prezidentu Lechu Kačynskiu.

www.lrp.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra