Lietuva ir Lenkija rems bendradarbiavimą kultūros paveldo srityje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Rugsėjo 21-24 dienomis Varšuvoje, Lenkijos Respublikos kultūros ministerijoje  viešėjo Lietuvos paveldosaugininkų delegacija: Kultūros vertybių apsaugos departamento ( KVAD ) direktorė Diana Varnaitė, Valstybinės paminklosaugos komisijos pirmininkas Jonas Glemža, Lietuvos nacionalinės bibliotekos direktoriaus pavaduotojas Algirdas Pliopys, kiti architektūros ir meno istorijos, restauravimo, išvežamų į užsienį kultūros vertybių kontrolės specialistai.
Vizito metu delegacija aplankė Lietuvos karių kapus Berzninke, susitiko su Lietuvos Respublikos  ambasadoriumi Lenkijoje Egidijumi Meilūnu.
Susitikimo su Lenkijos Respublikos Kultūros ministerijos nacionalinio paveldo departamento direktore Izabella Danis, Valstybinių archyvų generalinės direkcijos direktoriumi  Andrzej Biernat, Nacionalinio paveldo departamento Rytų reikalų skyriaus viršininku Jacek Miler, kitais kultūros, paminklų tyrimo, meno istorijos, bibliotekų ir kolekcijų apsaugos ekspertais metu buvo  pripažinta , kad ligšiolinis abiejų šalių bendradarbiavimas vyksta darniai.Lietuvos ekspertai teigiamai įvertino tarptautinės Nesvyžiaus Akademijos dešimties metų veiklą, informavo apie vieną Lietuvos ir Lenkijos Prezidentų konsultacinio komiteto posėdžio punktą dėl Lietuvos karių kapų Berzninke ( Berzniki ) sutvarkymo ir įsipareigojo apsvarstyti Lenkijos ekspertų pasiūlymą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bibliotekos Vilniuje kūrimo galimybių.
Abiejų šalių ekspertai nutarė, kad būtina sukurti abipusio informavimo sistemą apie nelegaliai išvežtų ar pavogtų kultūros vertybių judėjimą. Susitikimo metu buvo akcentuojama glaudaus kultūros vertybių restauratorių bendradarbiavimo būtinybė, kuriant ir įgyvendinant bendras specialistų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo programas. Nutarta artimiausiu metu pristatyti atskirų institucijų siūlomas restauratorių mainų programas bei pasiūlyti po vieną objektą, bendriems restauravimo projektams įgyvendinti.
Kalbant apie kultūrinio turizmo galimybes, nutarta  kartu su šios srities specialistais pradėti darbus, kuriant turistinius maršrutus, atveriančius visuomenei kultūrinį šalių paveldą. Ekspertai susitarė remti ir intensyvinti tolesnį muziejininkų bendradarbiavimą, organizuoti archyvų specialistų mokymus, keistis informacija apie galimybę gauti struktūrinių fondų finansavimą kultūros vertybių išsaugojimui ir naudojimui.
Vizito metu buvo susitarta, kad abiejų šalių ekspertai rengs ir suderins kriterijus, pagal kuriuos bus sudaromi kultūros paveldo vertingiausių objektų, susijusių su abiejų valstybių istorija ir kultūra, sąrašai, taip pat kartu parinks ir siūlys bendrus objektus įrašyti į UNESCO pasaulinės programos “Pasaulio atmintis” sąrašą.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra