Lietuva ir Baltarusija žada suaktyvinti kultūrinius ryšius

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Šiais metais Lietuvoje planuojama surengti Baltarusijos kultūros dienas – tai numatoma Minske Lietuvos ir Baltarusijos kultūros ministerijų pasirašytoje kultūrinio bendradarbiavimo programoje 2010–2011 metams.
 
Minske taip pat sutarta Baltarusijoje pristatyti šiuolaikinę Lietuvos kultūrą.
 
Be to, abiejų šalių kultūros ministrų patvirtinta programa numato bendradarbiavimo plėtrą kinematografijos srityje, rengiant bendrus lietuvių ir baltarusių projektus. Baltarusijoje numatoma rengti lietuviško kino dienas, o lietuvių žiūrovai taip pat galės susipažinti su naujausiu baltarusių kinu.
 
Dvišalė programa numato suaktyvinti ryšius tarp nacionalinių dramos, operos ir baleto teatrų, bendradarbiavimą tarp Baltarusijos ir Lietuvos dailės muziejų, keistis valstybinių simfoninių ir kamerinių orkestrų gastrolėmis, paskatinti literatūrinius abiejų šalių ryšius.
 
Kalbėtasi ir dėl baltarusių kultūros specialistų, teatro ir kino režisierių, Baltarusijos aukštųjų mokyklų dėstytojų ir studentų stažuočių Lietuvoje, bendro baltarusių ir lietuvių kultūrų pristatymo Briuselyje.
 
Lietuvos kultūros ministras Remigijus Vilkaitis pakviestas dalyvauti Baltarusijoje šįmet vyksiančiuose Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių minėjimo renginiuose. Svarbiausieji iš jų vyks birželio 26–27 dienomis Naugarduke, kur laukiama ir Lenkijos, Rusijos bei Ukrainos kultūros ministrų.
 
Baltarusijos kultūros ministras Pavelas Latuško pabrėžė, kad aptarti abiejų šalių kultūros ministerijų darbo grupės dėl istorinio-kultūrinio paveldo apsaugos rezultatai. Iškelta iniciatyva sukurti bendrą kultūrinio turizmo projektą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilys“, projektą „Garsios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės giminės“ ir pristatyti Europos paveldo dienų programose.
 
Taip pat numatoma kartu pažymėti Mykolo Kleopo Oginskio 250-ąsias gimimo metines 2015 metais.
 
Kultūros ministrų susitikime aptarta ir galimybė įamžinti garsių baltarusių rašytojų atminimą Vilniuje, taip pat lietuvių kultūros veikėjų atminimą Baltarusijoje, praneša BELTA.
 
www.lrt.lt

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra