Lietuva ir Baltarusija siekia intensyvesnio bendradarbiavimo

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius penktadienį Gardino „Kronon Park“ viešbutyje susitiko su Baltarusijos Ministru Pirmininku Sergejumi Sidorskiu. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, Baltarusijos ekonomikos ministras Nikolajus Zaičenko, kiti oficialūs asmenys.

Susitikimo metu Premjeras A. Kubilius pasveikino kolegą S. Sidorskį, Baltarusijai įsijungus į Europos Sąjungos Rytų partnerystės procesą. A. Kubilius pažymėjo, kad Rytų partnerystė atveria geras galimybes plėtoti ES ir Baltarusijos ryšius remiantis bendromis vertybėmis ir išreiškė viltį, kad dalyvaujant šioje iniciatyvoje bus sprendžiamos Baltarusijos visuomeninio gyvenimo problemos.

Kaimyninių šalių Vyriausybių vadovai aptarė nemažai dvišalio ekonominio bendradarbiavimo klausimų, atskirai gilinosi, kaip būtų galima didinti Baltarusijos krovinių srautus, gabenamus per Klaipėdos uostą, kuris yra artimiausias Baltarusijai jūrų uostas, kaip intensyviau vystyti projektą „Vikingas“ – geležinkelio jungtį tarp Baltijos ir Juodosios jūrų. Premjeras A. Kubilius taip pat pristatė kaimynams Lietuvos planus energetikos srityje – ne tik statyti naują atominę jėgainę, bet ir kurti bendrą Baltijos šalių elektros energijos rinką, sujungiant ją su tokia pačia Skandinavijos šalių rinka. Premjeras S. Sidorskis pažymėjo, kad Baltarusijos planai statyti naują atominę jėgainę netoli Lietuvos sienos bus visiškai skaidrūs ir derinami su kaimynais. Pažymėdami, kad pasaulio ekonominės ir finansinės krizės akivaizdoje ypač svarbu plėtoti esamus ir megzti naujus kaimyninių šalių verslo ryšius, premjerai aptarė galimybę įkurti dviejų šalių verslo tarybą.

Lietuvos Ministras Pirmininkas pasveikino Premjerą S. Sidorskį, Baltarusijai gavus Baltijos jūros valstybių tarybos stebėtojo statusą ir informavo jį, kad nuo kitos savaitės perimdama pirmininkavimą tarybai Lietuva vienu iš prioritetų laikys šios organizacijos bendradarbiavimą su Baltarusija.
Susitikimo metu taip pat buvo aptartas galimas dviejų šalių pasienio gyventojų kelionių tvarkos palengvinimas, siekiant įteisinti galimybę lankytis kaimyninės šalies pasienio regionuose be vizų su specialiais leidimais. „Mus jungia bendra istorija, ir šių ryšių neturi trukdyti istorijoje atsirandančios ir pranykstančios sienos“ , – sakė Minstras Pirmininkas A. Kubilius. Dalyvaujant Lietuvos ir Baltarusijos Ministrams Pirmininkams buvo parafuota Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos Sienos režimo sutartis.

Premjeras A. Kubilius pakvietė Baltarusijos Ministrą Pirmininką S. Sidorskį į Lietuvos vardo Tūkstantmečio iškilmes Vilniuje liepos 6 dieną.

www.lrv.lt. nuotr.

Nuotraukoje: Premjeras A. Kubilius (kairėje) ir Baltarusijos Ministras Pirmininkas S. Sidorskis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra