Lietuva gali atsidurti Rusijos įtakoje?

Autorius: Data: 2012-01-11 , 08:05 Spausdinti

Kaip rašo Lenkijos dienraštis „Rzeczpospolita“, tikėtina, kad Lietuva, nusivylusi Europos Sąjunga, ekonominės krizės nualinta, gali atsidurti Rusijos įtakoje.

„Prezidentaujant Valdui Adamkui ir Lechui Kačynskiui, abi šalys buvo laikomos griežčiausiomis Europos Sąjungoje kovotojomis santykiuose su Rusija. Dabar, vadovaujant išsilavinimą Leningrade gavusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei, tarp Lietuvos ir Rusijos egzistuoja nebe žodinis šaltasis karas, o veikiau vėsioji taika“, – rašo straipsnio autoriaus Jerzy Haszczynski.

Jo nuomone, daug yra požymių, kurie rodo, kad Vilnius nori šiltų santykių su savo rytų kaimyne, kadangi lietuviai jau užmiršo savo nepalankumą Maskvai, jaustą Sovietų Sąjungos laikais.

Anot straipsnio autoriaus, rusų kultūra ir kalba Lietuvoje yra mielai priimama.

„Rzeczpospolita“ tikina, kad „Lietuva iki šiol yra ir, kol bus baigtas statyti energetikos tiltas į Lenkiją (ne anksčiau 2015 metų), o ypač iki naujos atominės elektrinės pastatymo (kurio galima visiškai nesulaukti, o geriausiu atveju – ne anksčiau 2020 metų) – energetikos srityje bus beveik visiškai priklausoma nuo Rusijos. Tai irgi verčia taikytis su didžiuoju broliu“.

Jerzy Haszczynskis beatodairiškai kaltina Lietuvą dėl pablogėjusių Lenkijos ir Lietuvos santykių. „Iš tikrųjų Lenkijos, jos politikų ir publicistų kaltė visų pirma yra naivus tikėjimas ilgus metus lietuvių klotiems pažadams ir žvelgimas į rytus (…). Lenkija taikstėsi su lietuvių apgaule ir delsimu išpildyti pažadus dėl lenkų mažumos teisių, nes norėjo, kad Lietuva pasijustų esanti saugi, kad apsiprastų NATO ir Europos Sąjungoje…“

www.punskas.pl

tourinruss.com nuotr.

Lietuva - Lenkija , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra