Lietuva baigė metus trukusį pirmininkavimą ESBO

Autorius: Data: 2011-12-31 , 10:06 Spausdinti

2011 m. gruodžio 31-ąją Lietuva baigė metus trukusį pirmininkavimą Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO). 56 šalis vienijančios regioninės organizacijos vairą nuo 2012 m. sausio 1 dienos perima Airija.

Užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio teigimu, pirmininkaujant Lietuvai teko susidurti su nemažai netikėtų iššūkių – Baltarusija prieš metus nusprendė uždaryti ESBO biurą, teko imtis priemonių kilus neramumams Albanijoje, prasidėjus revoliucijoms arabų šalyse, kur ESBO siūlė ekspertų paramą.

„Lietuvos skiriamasis bruožas buvo aktyvumas. Mes stengėmės būti visur, dalyvauti, tarpininkauti. Šitą bruožą pastebėjo visi“, – BNS sakė ministras.

Svarbiausias renginys, vainikavęs Lietuvos pirmininkavimą, buvo ESBO Ministrų tarybos sesija 2011 m. gruodžio mėnesį. Šia proga Vilniuje lankėsi JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir dar kelios dešimtys ministrų.

Pasak A. Ažubalio, susitikime priimti svarbūs sprendimai dėl konfliktų prevencijos ir veiksmų jiems kilus, atnaujintas Vienos dokumentas dėl ginkluotės kontrolės. Tačiau pasiūlymai dėl žmogaus teisių ir žiniasklaidos laisvės buvo blokuoti dėl Rusijos priešiškumo.

Vienu iš svarbiausių pasiekimų pirmininkavimo metu nurodomos po beveik šešerių metų pertraukos atnaujintos derybos dėl separatistinio Moldovos Padniestrės regiono. Daugiašalių derybų dalyviai pirmam oficialiam susitikimui po 2006 metų Vilniuje susitiko lapkričio 30 – gruodžio 1 dienomis.

A. Ažubalio teigimu, svarbus pasiekimas yra ir rastas sutarimas dėl naujojo organizacijos generalinio sekretoriaus Lamberto Zanniero. Prieš jo patvirtinimą dvi valstybės buvo vetavusios ankstesnes kandidatūras.

Ministro teigimu, svarbu, kad Airija ketina išlaikyti tęstinumą ir didelį dėmesį skirti žiniasklaidos laisvei, ypač skaitmeninei žiniasklaidai.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

LR užsienio reikalų ministerija , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra