Lietuva – už atsinaujinusį ir gyvybingą aljansą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrai Audronius Ažubalis ir Rasa Juknevičienė 2010 m. spalio 14 dieną Briuselyje dalyvavo jungtiniame NATO valstybių užsienio reikalų ir gynybos ministrų susitikime, kurio tikslas – pateikti Aljanso šalių narių politinį vertinimą NATO generalinio sekretoriaus parengtam naujosios Aljanso strateginės koncepcijos projektui, kurį patvirtins Lisabonoje susirinkę NATO šalių vadovai.

 

A. Ažubalio ir R. Juknevičienės vertinimu, NATO Strateginės koncepcijos projektas iš principo atitinka Lietuvos interesus. Abu Lietuvos Vyriausybės nariai išsakė esminį Lietuvos interesą – kad NATO išliktų stiprus, vieningas Aljansas, turintis valios ir pajėgumų atremti tiek tradicines, tiek naująsias saugumo grėsmes.

 

Susitikime taip pat diskutuota NATO priešraketinės gynybos, NATO ir Rusijos santykių, NATO partnerystę su kitomis šalimis ir organizacijomis ir kitais aktualiais saugumo ir tarptautinės politikos klausimais.

 

„Siekiame, kad derybų metu būtų išsaugotos aiškios projekto nuostatos dėl kolektyvinės gynybos, energetinio ir kibernetinio saugumo, branduolinio atgrasymo, atvirų durų politikos ir santykių su Rusija“, – sakė A. Ažubalis.

 

Kalbėdama apie NATO priešraketinės gynybos plėtojimo galimybes, R. Juknevičienė pažymėjo, kad  Lietuva remia NATO priešraketinės gynybos sistemos sukūrimą, jeigu ji vienodai saugos visas Aljanso nares.

 

A. Ažubalis pasisakė už abipuse pagarba, vertybėmis ir vykdomais tarptautiniais įsipareigojimais grindžiamą NATO ir Rusijos santykių raidą. Kartu Lietuvos diplomatijos vadovas priminė, kad dialoge su Rusija svarbu kelti ir klausimus dėl Gruzijos teritorinio vientisumo ir suverenumo užtikrinimo.

 

„Atviros ir gilios politinės diskusijos visais esminiais euroatlantinio saugumo klausimais ir sugebėjimas surasti 28 valstybių balansą, vertinant esminius saugumo iššūkius ir atsako į juos priemones, liudija NATO tvirtumą ir modernumą. Tai gera žinia Lietuvai ir Aljansui“, – vertindama susitikimą pažymėjo R. Juknevičienė.

 

Naują NATO Strateginę koncepciją ketinama patvirtinti lapkričio 19-20 dienomis Lisabonoje rengiamame NATO valstybių vadovų susitikime. Ji atnaujins 1999 metais patvirtintą NATO Strateginę koncepciją.

 

www.urm.lt

 

nato. int. nuotr.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra