Libane katalikai ir musulmonai kartu šventė Apreiškimo Marijai šventę. Popiežiaus sveikinimai

Autorius: Data: 2014-03-26 , 08:22 Spausdinti

Kovo 25 diena, Viešpaties Apreiškimo Marijai iškilmė, Libane nuo 2010 metų yra paskelbta nacionaline švente, kuri ypač skirta krikščionių ir musulmonų draugystei, nes abi šios religijos Marijai skiria didelę pagarbą.

Šią dieną Jamhour Dievo Motinos bažnyčioje buvo surengtas krikščionių ir musulmonų maldos susitikimas, kurį tiesiogiai transliavo kelios Libano televizijos. Susitikimą sveikino popiežius Pranciškus, jame dalyvavo ir kalbą sakė Popiežiškosios tarpreliginio dialogo tarybos sekretorius Miguel Angel Ayuso Guixot.

Popiežiaus vardu sveikinimo žinią atsiuntė kardinolas Pietro Parolin, Popiežiaus valstybės sekretorius. Jis rašo, jog „Popiežius jus drąsina, krikščionys ir musulmonai, kartu dirbti dėl taikos ir bendrojo gėrio, prisidedant prie integralaus asmenų vystymosi ir visuomenės kūrimo. Šventasis Tėvas jus patiki, kaip ir visus Libano gyventojus, motiniškam Mergelės Marijos, Taikos karalienės ir Libano globėjos užtarimui, Tegu Dievas laimina Libaną ir jo gyventojus!“

T. Miguel Ayuso Guixot, gerai pažįstantis islamo pasaulį, susitikime pirmiausia priminė, prieš 50 metų priimtą Vatikano II Susirinkimo deklaraciją „Nostra aetate“ apie tarpreliginį dialogą, kuri yra Popiežiškosios tarpreliginio dialogo tarybos veiklos ir vėlesnio popiežių mokymo gairė. Deklaracijoje paminima ir tai, kad musulmonai kreipiasi į Mergelę Mariją su didele pagarba ir pamaldumu, kartu su krikščionimis aplanko Marijos šventoves, kaip kad Dievo Motinos šventovę Harisoje, Libane.

Pamaldumas kuria draugystės jausmus, bendros patirtys skatina bendradarbiavimą, solidarumą ir abipusį pripažinimą vieno Dievo sūnumis ir dukterimis, priklausančiais žmonių šeimai. Bažnyčia į musulmonus žvelgia su pagarba ir pastaruosius 50 metų nuoširdžiai ieškojo dialogo su jais.

T. Miguel Ayuso Guixot priminė, kad Popiežiškoji tarpreliginio dialogo taryba turi daug kontaktų su įvairiomis musulmonų organizacijomis ir institucijomis, kas metus visam musulmonų pasauliui siunčia sveikinimą su Id al-Fidr švente. Šiais metais šį sveikinimą pirmą kartą pasirašė popiežius Pranciškus. Taryba taip pat skiria akademines stipendijas tiems musulmonams tyrinėtojams, kurie nori geriau susipažinti su krikščionybe sekdami programas popiežiškuosiuose universitetuose.

Kalbant apie tarpreliginio dialogo metodiką, – kalbėjo t. Miguel Ayuso Guixot, – reikia atsiminti, kad dialogas yra bendravimas dvejomis kryptimis. Dialogas susideda iš kalbėjimo ir klausymosi, iš davimo ir priėmimo, siekiant pažangos ir abipusio praturtinimo. Dialogas yra paremtas savo tikėjimo liudijimu ir, kartais, atvirumu kito religijai. Tai nėra Bažnyčios misijos išdavimas ar koks nors atvertimo į krikščionybę metodas. Tarpreliginis dialogas taip pat nėra rezervuotas vien specialistams, jis vyksta taip pat bendro gyvenimo plotmėje.

Grįždamas mintimis prie Marijos, Popiežiškosios tarpreliginio dialogo tarybos sekretorius pažymėjo, kad krikščionys Mariją gerbia ir kaip, skirtingai nuo musulmonų, „Dievo Motiną“. To nereikia slėpti ar nutylėti. Tačiau abipusė pagarba Marijai, mokymasis iš jos tikėjimo ir gyvenimo, purena dirvą abejų bendruomenių santarvei. (Vatikano radijas)

Nuotr. – vimeo.com

Religija , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra