Liaudiškų šokių festivalis drebino Lentvarį

Autorius: Data: 2012-03-16 , 10:29 Spausdinti

Evelina KISLYCH, Trakai

2012 m. kovo 9 d. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje jau antrus metus iš eilės vyko respublikinis moksleivių liaudiškų šokių kolektyvų festivalis „Šokim, trypkim 2012“. Šis renginys taip pat buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 22-osioms metinėms paminėti. Vis didesnio susidomėjimo sulaukiantis festivalis paskatino vaikus bei jaunimą prisidėti prie liaudiškos choreografijos aktyvinimo.

Festivalyje dalyvavo net septyni šokių kolektyvai iš Lazdijų, Elektrėnų, Vilniaus, Trakų ir Lentvario. Jį pradėjo Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos choras, vadovaujamas vyresniosios muzikos mokytojos Eugenijos Aliukonytės. Sveikinimo žodžius taręs gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius džiaugėsi tokia gausa jaunų šokėjų ir padėkojo kolektyvų vadovams už jaunimo užimtumo skatinimą ir už savo tautos kultūros bei tradicijų puoselėjimą.

Atliktų šokių įvairovė džiugino dalyvių ir svečių akis. Jaunatvišku entuziazmu išsiskyrė Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos ir Lazdijų kultūros centro grupė „Atžalynas“ (vadovė Germina Ptašnykienė) bei festivalio šeimininkai Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos liaudiškų šokių grupė (vadovė Rima Blikertienė). Mažąjį šokio spektaklį žiūrovams padovanojo mažiausieji festivalio dalyviai – Trakų meno mokyklos liaudiškų šokių grupė (vadovė Vida Bagdonienė), Elektrėnų pradinės mokyklos liaudiškų šokių grupė „Vijūnėlis“ (vadovė Angelė Pačėsienė) ir Lentvario pradinės mokyklos liaudiškų šokių grupė „Spindulėlis“ (vadovė R. Blikertienė). Šiais metais renginyje dalyvavo ir lenkų tautybės moksleiviai – Vilniaus A. Mickevičiaus gimnazijos vaikų ir jaunimo šokio ansamblis „Sto Usmiechow“ (vadovė Mažena Grydz-Villems). Žiūrovams įspūdį paliko ne tik jo tautiniai rūbai, bet ir šokio atlikimo specifika – per pasirodymą vaikai ir jaunimas skardžiai rėkė ir smarkiai trypė kojomis. Kaip teigė dalyviai, šis vaikų ir jaunimo šokio ansamblio dalyvavimas festivalyje buvo ne tik įdomus, neįprastas, bet ir naudingas – pavyko susipažinti su kitos tautos – lenkų – kultūra. Scenoje atsispindėjo lenkų liaudies šokio atlikimo ypatybės, kurios, moksleivių nuomone, itin skiriasi nuo mūsų šalies liaudies šokių.

Festivalyje svečiavosi ir padėkos žodį dalyviams tarė Trakų r. savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė ir vyriausioji specialistė Natalija Šidlauskienė. Kolektyvams ir jų vadovams padėkos raštus įteikė Lentvario gimnazijos direktorius J. Kietavičius. Kadangi festivalis pateisino organizatorių lūkesčius, ateityje bus siekiama palypėti dar vienu laipteliu aukštyn – festivalį surengti tarptautiniu mastu.

Aktyvus moksleivių dalyvavimas respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose yra geriausias būdas ne tik parodyti ilgų repeticijų rezultatus, bet ir sustiprinti mokyklų ir moksleivių bendradarbiavimą. Pasak Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Giedrės Širinskienės, itin džiugu, jog šis festivalis paskatino ir UNESCO asocijuotų mokyklų (Lentvario Motiejaus Šimelionio ir Vilniaus A. Mickevičiaus gimnazijų) tinklo bendravimą ir bendradarbiavimą.

Autorės nuotr.

Nuotraukose:

1. Festivalio šeimininkai – Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos liaudiškų šokių kolektyvas – scenoje pasižymi energingais pasirodymais (vadovė Rima Blikertienė).

2. Žiūrovams įspūdį paliko Vilniaus Adomo Mickevičiaus gimnazijos vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblio „Sto Usmiechow“ tautiniai rūbai

Kultūra , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra