Lentvario dvaro likimas – savivaldybės rankose

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Trakų rajono savivaldybėje įvyko Kultūros paveldo departamento vadovų, atsakingų savivaldybės pareigūnų ir Lentvario dvaro savininko, kompanijos „Ranga Group“ prezidento Laimučio Pinkevičiaus susitikimas. Verslininkas pateikė konkrečius pasiūlymus, kurie padėtų išgelbėti nuo gresiančio sunykimo vieną įspūdingiausių Lietuvos dvaro sodybos ansamblių.
 
Ne tik Lentvario dvarui, bet ir daugybei kitų šalies paveldo objektų labai pakenkė tokių teritorijų ir jose esančių pastatų išskaidymas tarp kelių savininkų, o neretai – ir neskaidri privatizacija. Kai kuriuose Lentvario ansamblio pastatuose įrengti socialiniai būstai. Pasak L. Pinkevičiaus, dalis gyventojų elgiasi asocialiai: savavališkai pjauna parko medžius kurui, ardo pastatus, šiukšlina. Kol aplinka nuolat siaubiama, jis nemato galimybių investuoti į dvaro restauravimą. Verslininko įsitikinimu, leidus tokiam barbarizmui keroti dar keletą metų, iš didingo grafų Tiškevičių palikimo nebeliks nieko.
 
Netektume XIX a. anglų neogotikos stiliaus rūmų, grafų kavinės „Rivjera“, kitų istorinių pastatų. Ir, žinoma, pasaulinio garso kraštovaizdžio architekto E. F. Andre kurto kalnų peizažą atkartojančio parko su įspūdinga tvenkinių, kaskadų, takų, laiptelių ir grotų sistema. Lietuvoje išliko visi keturi įžymiojo prancūzo sukurti parkai, iš kurių Lentvario parkas laikomas brandžiausiu.
 
Jeigu iš dvaro ansamblio būtų iškelti socialiniai būstai ir sudarytos sąlygos įsigyti jį vienam valdytojui, verslininkas L. Pinkevičius sako įsipareigojantis pastatyti gyventojams namus bet kurioje kitoje Trakų rajono savivaldybės pasiūlytoje vietoje. Taip būtų ne tik išgelbėtas nacionalinės svarbos paveldo objektas, bet ir labai pagerintos jo teritorijoje įsikūrusių žmonių buitinės gyvenimo sąlygos, nes dabar jie neturi net įprastų patogumų.
 
L. Pinkevičiaus 2007-aisiais įsigyjant dvarą išsakyta vizija nesikeičia: Lentvario dvaro ansamblis būtų plačiajai visuomenei prieinama poilsio, pramogų ir turizmo vieta. Ketinama atkurti vandens malūną, kalvę, kavinę, sutvarkyti parką, interjerams grąžinti grafų Tiškevičių laikų vaizdą. Pačiuose rūmuose greičiausiai būtų gyvenama.
 
Trakų rajono savivaldybės meras Vincas Kapočius teigė, kad savivaldybė visada pritars geroms idėjoms, jeigu jos nereikalauja lėšų, kurių savivaldybė neturinti. Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė užtikrino, jog departamentas padarys viską, kad privatizacijos įkarštyje gabalais išdraskytas Lentvario dvaro ansamblis vėl atsidurtų vienose rankose ir taptų unikalų paveldą vertinančių turistų traukos centru.
 
www.kpd.lt
 
Nuotraukose:

1. Lentvario dvaras

2. Parke yra išlikę: grotas – uolų imitacija iš armuoto betono, du viadukai, upelyje dirbtinės kaskados, suformuotos iš akmenų

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra