Lenkų tautininkai į Lietuvą važiuos ir mitinge dalyvauti, ir Vilnių aplankyti

Autorius: Data: 2012-03-09 , 08:33 Spausdinti

2012 m. kovo 17 d., šeštadienį, lenkų rengiamame mitinge prieš naująsias Švietimo įstatymo nuostatas žada dalyvauti ir tautininkų organizacija „Marsz Niepodległości“ (liet. „Nepriklausomybės maršas“) iš Lenkijos, pasišovę padėti tautiečiams Lietuvoje „apginti lenkišką švietimą“.

Jie socialiniame tinkle „Facebook“ sukūrė grupę „Kelionė į Vilnių – giname lenkiškas mokyklas!“, kurioje tarpusavyje aptaria kelionės į Vilnių detales.

„Renkame norinčius autobusu važiuoti į Vilnių į mitingą, skirtą apsaugoti lenkišką švietimą. Kelionė į abi puses kainuos 90 zlotų, aišku, su sąlyga, kad susirinks pilnas autobusas (…) Vilniuje praleisime visą šeštadienį – nuo ryto iki vėlyvaus vakaro. Kelionės metu be dalyvavimo manifestacijoje lankysime Vilnių. Taip pat turėsime daug laisvo laiko“, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje.

Tuo metu Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetai išplatino pranešimą, kad Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetai nekviečia ir neorganizuoja jokių protesto grupių iš užsienio. Protestui išreikšti kviečiami tėvai, mokytojai ir mokiniai, kuriuos betarpiškai įtakoja neigiamos naujojo švietimo įstatymo pasekmės. Taigi niekas iš užsienio mitinge nedalyvaus.

Organizacija „Marsz Niepodległości“ 2011 metų lapkričio 11 dieną (Lenkijos nepriklausomybės diena – DELFI) organizavo eitynes. „Susitikime Varšuvoje, kad parodytume savo tautinį orumą ir prisirišimą prie suverenios lenkų valstybės“, – mitinge dalyvauti kvietė organizacija.

A. Solomino nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: Lietuvos lenkų mokyklų protesto akcija

Daugiau informacijos:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/palaikyti-lietuvos-lenku-i-vilniu-is-varsuvos-atvyks-vienas-autobusas.d?id=56505455

Lietuva - Lenkija , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra