Lenkų dienraštis: Lietuva vengia mokėti už oro policijos misijos išlaikymą (papildyta KAM komentaru)

Autorius: Data: 2012-04-17 , 14:26 Spausdinti

Lenkijos diplomatai, anot dienraščio „Gazeta Wyborcza“, skundžiasi, kad Lietuva vengia laikytis savo įsipareigojimų, susijusių su NATO oro policijos misijos išlaikymu.

Anot dienraščio, lenkų diplomatai teigia, jog Lietuva Šiauliuose įsikūrusius lenkų pilotus apkrauna visomis įmanomomis išlaidomis, kurias esą turėtų padengti pati.

„Oficiliai problemų nėra. Neoficialiai – yra. Lenkų diplomatai skundžiasi, kad Lietuva nesilaiko savo įsipareigojimų NATO, kai kalba eina apie išlaidas gynybai, ir nenori padengti kitų šalių lėktuvų buvimo savo teritorijoje kaštų“, – rašo „Gazeta Wyborcza“.

Tokią žinią vienas iš įtakingiausių Lenkijos dienraščių grindžia neįvardinto diplomato žodžiais.

„Jie mums išrašo sąskaitas už viską: viešbučių kambarius pilotams, degalus, vandenį“, – „Gazeta Wyborcza“ cituoja šį diplomatą.

Jam pritaria ir neįvardintas Lenkijos karinių oro pajėgų karininkas. „Yra tam tikra susikalbėjimo problema. Manome, kad gindami Lietuvos dangų atliekame kilnią misiją. Jie mano, kad tai mūsų pareiga, o turėdami bazę savo teritorijoje, jie turi teisę iš to uždirbti“, – teigia jis.

KAM: Lietuva apmoka papildomas išlaidas

Tačiau Lietuva neigia neįvardintų Lenkijos diplomatų ir karininkų žodžius, sakydama, jog Baltijos šalys už pragyvenimą kiekvienai NATO oro policijos misiją vykdančiai valstybei kas mėnesį perveda 100 tūkst. eurų, Lietuva, Latvija ir Estija taip pat kompensuoja naikintuvų perskridimo iš dalyvaujančių šalių į Baltijos šalis bei grįžimo namo išlaidas.

„Baltijos šalys padengia NATO oro policijos misijoje dalyvaujančio užsienio šalies karinio kontingento apgyvendinimo išlaidas. Už pragyvenimą kiekvienai NATO oro policijos misiją vykdančiai valstybei kas mėnesį yra pervedama 100 tūkst. eurų. Gyvenimo vietą misijos dalyviai pasirenka ir sąskaitas apsimoka patys“, – rašoma Krašto apsaugos ministerijos (KAM) atsakyme DELFI.

„Taip pat Lietuva, Latvija ir Estija kompensuoja naikintuvų perskridimo iš dalyvaujančių šalių į Baltijos šalis bei grįžimo namo išlaidas, o nuo 2014 m. planuojama padengti ir visas skrydžių, vykdomų reaguojant į oro erdvės pažeidimus, kuro išlaidas. Misiją atliekančių valstybių kontingentui Baltijos šalys taip pat yra suteikia transporto lėktuvo skrydžius įrangos ir personalo pergabenimui, padengia kitas išlaidas“, – priduriama KAM atsakyme.

Pasak ministerijos, šiuo metu Baltijos šalys dengia visas papildomas išlaidas, kurios susidaro kariniams kontingentams dalyvaujant misijoje Baltijos šalyse, o ne vykdant užduotis savo nuolatinės dislokacijos vietoje.

„Suprantama, kad Baltijos šalys negali apmokėti personalo ar kitų nacionalinių išlaidų, skirtų naikintuvų pajėgumui išlaikyti, nes tai yra šalių atsakomybė. Šios išlaidos patiriamos nepaisant to, ar naikintuvai saugo Baltijos šalių oro erdvę, ar kitos NATO šalies oro erdvę“, – sako KAM.

Praėjusiais metais Baltijos šalys pritarė naujam priimančiosios šalies paramos paketui, kuriuo Baltijos šalys numato iki 2015 m. misijai skiriamas lėšas padidinti iki 4 mln. eurų, įskaitant dalies kuro, skirto naikintuvų treniruotėms, išlaidų kompensavimą.

Iš viso šiais metais trys Baltijos šalys NATO oro policijos misijai skyrė apie 3 mln. eurų. Teikdamos priimančiosios šalies paramą NATO oro policijos misijai, Baltijos šalys priimančiosios šalies paramos išlaidomis dalijasi maždaug po lygiai.

A. Tamošiūno nuotr.

www.delfi.lt

Lenkijos spauda apie Lietuvą , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra