Lenkijos viceministras Punske

Autorius: Data: 2011-10-04 , 13:12 Spausdinti

2011 m. spalio 3 d. Punske lankėsi Lenkijos tautines mažumas kuruojantis premjero Donaldo Tusko vyriausybės vidaus reikalų viceministras Władysław Karpiński. Susitikime dalyvavo Punsko savivaldybės ir lietuviškų organizacijų atstovai bei Pilietinės platformos kandidatai į Lenkijos Seimą: Leszek Cieślik bei Adam Sieńko.

Įdomu buvo sužinoti ką kelias dienas prieš Seimo rinkimus gali pasakyti Lenkijos lietuviams valdančios partijos viceministras.

Władysław Karpiński patikino susirinkusius, kad Punske yra viešėjęs ne vieną kartą, kad žinąs, jog čia neblogai sutvarkyti švietimo reikalai. Jis Lenkijos tautines mažumas kuruoja nuo 6 savaičių ir per tą laiką spėjo susipažinti tik su Lenkijos vokiečių problemomis.

Apie Lenkijos lietuvių reikalus kalbėjo Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Irena Gasperavičiūtė. Ji atkreipė dėmesį, kad jau 6 metus galiojantis Tautinių mažumų įstatymas nepagerino Seinų krašto lietuvių padėties.

Šiandien šis įstatymas skirsto lietuvius į tuos, kurie gali juo naudotis, ir į tuos, kurie atsirado už jo borto, – kalbėjo I. Gasperavičiūtė. – Kita vertus šis įstatymas yra niekinis jei nėra atmosferos jam įgyvendinti, jei jo įgyvendinimas sukelia daugumos netolerancijos ir neapykantos jausmus.

Anot Bendruomenės pirmininkės, Lenkijos lietuviai jaučiasi tapę įkaitais Lenkijos santykiuose su Lietuvą. Jų padėtis, Lenkijai priėmus Tautinių mažumų įstatymą, vietoj pagerėt, pablogėjo. Ji pakvietė vicepirmininką apsilankyti Berznyko kapinėse ir susipažinti su tos vietos problema. Čia prieš keletą metų prie Lietuvos savanorių kapų buvo pastatytas lietuvius žeidžiantis Panerių paminklas, o visai neseniai, prieš porą dienų buvo pašventintas akmuo, skirtas, atseit toje vietoje žuvusiems Lietuvos kariams, kurie, anot akmens statytojų, buvo Raudonosios armijos sąjungininkai.

Viceministras prisipažino, kad panašius priekaištus girdėjęs iš Lenkijos vokiečių lūpų. Jis užtikrino, kad padarysiąs viską, kad būtų išaiškinti išpuolių prieš lenteles kaltininkai. Jo nuomone, reikėtų pasvarstyti, ar Seinuose negalėtų būti įvesta lietuvių kalba kaip pagalbinė. Viceministras sutiko su Petro Maksimavičiaus pasiūlymu įsteigti bendrą ekspertų komisiją, kuri palaipsniui spręstų Lenkijos lietuvių problemas. Władysław Karpiński pažadėjo, pasitaikius progai, apsilankyti Berznyko kapinėse.

Lenkijos tautinių mažumų reikalai man yra svarbūs, – kalbėjo Lenkijos vidaus reikalų viceministras.

Vaizdo medžiaga: http://punskas.pl/?p=7681

www.punskas.pl

Nuotraukoje:  W. Karpiński

Seinų - Punsko kraštas , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra