Lenkijos lietuvių švietimo reikalai prasti

Autorius: Data: 2012-06-13 , 11:00 Spausdinti

Lenkijos lietuvių švietimo reikalai prasti

2012 m. gegužės 24 d. Seinuose vyko Vysk. Antano Baranausko fondo „Lietuvių namai“ Seinuose tarybos narių posėdis, kurio metu nemažai dėmesio skirta Lenkijos lietuvių lietuviškų mokyklų reikalams.

Pasak Punsko savivaldybės viršaičio Vytauto Liškausko, nepadidinus švietimo subvencijos arba negavus papildomų lėšų iš kitų šaltinių Punsko savivaldybė bus nepajėgi išlaikyti lietuviškų mokyklų tinklo.

Pernai Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministerijos pareigūnai žadėjo nuo 2013 m. padidinti tautinių mažumų mokyklų finansavimą, tačiau iki šiolei Lenkijos lietuviai negauna patvirtinimo, kad imamasi veiksmų šiam pažadui ištesėti.

Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos direktorius Algirdas Vaicekauskas tikina, kad nuo „Žiburio“ mokyklos įkūrimo pradžios jos finansavimas yra nepakankamas. Gaunama subvencija yra sumažėjusi ir padengia 54,4% mokyklos išlaikymo kaštų. Trūkstamą lėšų dalį mokykla gauna iš Lietuvos valstybės ir nežymią sumą, 3-5%, iš kitų šaltinių (fondai, privatūs rėmėjai).

„Žiburio“ mokykla negauna lėšų, priklausomų už darželinukų iš kitų savivaldybių, lankančių „Žiburį“, mokymą, neskiriamos lėšos už vaikų vežiojimą, nors tai daryti įpareigotos savivaldybės.

Minėtame posėdyje nuspręsta apsvarstyti galimybę kreiptis į teismą ir tokiu keliu bandyti išreikalauti grąžinti priklausančias subvencijas.

Pagal „Aušrą“ 2012/11

www.punskas.pl

Nuotraukoje: Vysk. Antano Baranausko fondo „Lietuvių namai“ Seinuose tarybos narių posėdžio metu

Seinų - Punsko kraštas , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra