Lenkijos ir Lietuvos ekspertų susitikimas

Autorius: Data: 2011-11-28 , 15:31 Spausdinti

2011 m. lapkričio 25 dieną Trakuose įvyko baigiamasis Lenkijos ir Lietuvos šalių ekspertų susitikimas.

Susitikime sutarta, kad Lietuvos ir Lenkijos pusės parengs atskirus pranešimus apie šios darbo grupės pasiektus rezultatus.

Anot Lietuvos švietimo viceministro Vaido Bacio, Lietuvos pusė pradėdama darbą bendroje su Lenkija švietimo ekspertų grupėje tikėjosi ekspertinio požiūrio. Deja, bendros darbo grupės susitikimuose kai kuriais klausimais nuomonė išsiskyrė. Lietuvos viceministras mano, kad būtų naivu tikėtis, jog nuomonės ir pozicijos visada sutaps.

Nors lenkai pageidavo, kad Lietuva keistų Švietimo įstatymą, Lietuvos derybininkai laikėsi pozicijos, kad ekspertų grupė buvo sukurta ne įstatymui kvestionuoti, bet dėl poįstatyminių aktų įgyvendinimo.

Lietuvos ekspertai savo vertinimus pristatys ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui ir nusiųs Lenkijos pusei.

Ankstesniuose susitikimuose ekspertai skelbė sutarę dėl tokių dalykų kaip baigiamojo lietuvių kalbos brandos egzamino formos vienodumas ar lietuviškų mokyklų Lenkijoje finansavimo peržiūrėjimas. Porą dienų prieš ekspertų susitikimą Lenkijos žiniasklaida paviešino premjero Donaldo Tusko laišką Andriui Kubiliui, kuriame Lenkijos ministras pirmininkas ekspertų grupės rezultatus pavadino nepatenkinamais.

www.punskas.pl

Lietuva - Lenkija , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra