Lenkijos generolas nusivylė D. Grybauskaitės sprendimu

Autorius: Data: 2012-04-11 , 13:39 Spausdinti

Lenkijos Nacionalinio saugumo biuro, tiesiogiai pavaldaus kaimyninės šalies prezidentui, vadovas, generolas Stanislavas Koziejus teigia esąs nusivylęs Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimu nevykti į Lenkijos ir Baltijos šalių viršūnių susitikimą Varšuvoje.

Anot karininko, Lietuvos vadovė praleido progą dalyvauti derinant bendras keturių valstybių pozicijas prieš artėjantį NATO vadovų susitikimą.

S. Koziejus tvirtina, jog be pagrindo skleidžiamos žinios apie Lenkijos užuominas, esą ji gali pergalvoti poziciją dėl savo tolesnio dalyvavimo ir paramos Aljanso vykdomam Baltijos valstybių oro erdvės patruliavimui, jei Lietuva nesiims skubiai spręsti lenkų tautinės mažumos klausimų.

„Tai netiesa. Bet net jeigu kažkiek tiesos tame būtų, juo labiau verta kalbėtis“, – D. Grybauskaitės sprendimą nevykti į Varšuvą dienraščiui „Rzeczpospolita“ komentavo generolas.

Vis dėlto labiausiai jis akcentavo tai, kad Lietuvos vadovė nutarė nedalyvauti rengiant bendras keturių valstybių pozicijas prieš NATO viršūnių susitikimą, gegužę įvyksiantį Čikagoje.

„Dėl mūsų geostrateginės padėties turime daug bendrų saugumo interesų, kuriuos išvien turėtume ginti NATO. Būtų gerai, jeigu sutartume, kad vienu balsu kalbėsime apie įmanomus sąjungininkų įsipareigojimų taikymus, kylančius iš 5-ojo straipsnio (NATO steigiamosios chartijos punkto dėl kolektyvinės gynybos – DELFI). Tokius kaip gynybos planai, pratybos, gynybos infrastruktūra, priešraketinė gynyba ar kariniai pajėgumai. Esu įsitikinęs, kad tuo suinteresuota Lenkija, Latvija, Estija, Lietuva – taip pat“, – reziumavo S. Koziejus.

DELFI primena, jog D. Grybauskaitės darbotvarkėje vizitas į Lenkiją, kur kaimyninės šalies prezidentas Bronislovas Komorovskis sukvietė Baltijos šalių vadovus, nenumatytas. Prezidentūra laikosi pozicijos, jog šiuo metu NATO kontekste nėra spręstinų aktualių klausimų, kuriuos reikėtų aptarinėti Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos vadovams.

Prezidentūra taip pat patvirtino, jog šalies vadovė buvo informuota apie Lietuvos ir Lenkijos diplomatų pokalbius dėl oro policijos misijos ir Varšuvos požiūrio į šį klausimą. Kad pokalbių apie Lenkijos poziciją dėl oro policijos misijos ir lenkų tautinės mažumos Lietuvoje būta – Lietuvos televizijai patvirtino ir mūsų šalies ambasadorė Varšuvoje Loreta Zakarevičienė.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Daugiau informacijos:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/cjursenas-gina-prezidentes-sprendima-nevykti-i-lenkija.d?id=57958362

Lietuva - Lenkija , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra