Lenkijoje pristatytas leidinys apie Lietuvą

Autorius: Data: 2012-01-13 , 13:25 Spausdinti

Lenkijoje pristatytas leidinys apie Lietuvą

2012 m. sausio 10 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Varšuvoje buvo pristatytas Krokuvos Jogailaičių universiteto Tarptautinių ir politinių studijų fakulteto periodinio mokslo leidinio „Politeja“ 16 numeris skirtas Lietuvai, Lietuvos-Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo 20-mečiui.

Pristatyme Lietuvai atstovavo Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas, prof. dr. Šarūnas Liekis ir Politologijos katedros vedėjas, dr. Andžej Pukšto, Lenkiją – Krokuvos Jogailaičių universiteto Tarptautinių ir politinių studijų fakulteto Lietuvos studijų centro direktorė dr. Katažyna Koženevska-Volek (Katarzyna Korzeniewska-Wołek) ir leidinio „Politeja“ redaktorė, Krokuvos Jogailaičių universiteto Tarptautinių ir politinių studijų fakulteto mokslinė bendradarbė dr. Dorota Petčyk-Reves (Pietrzyk-Reeves).

Gausiai susirinkusius svečius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorė Lenkijos Respublikoje Loreta Zakarevičienė.

Renginio moderatorius dr. A. Pukšto vylėsi, kad ateityje Lietuvoje galėtų pasirodyti ir panašus leidinys apie Lenkiją.

Pasak prof. Š. Liekio, šis leidinys padės Lenkijos visuomenei plačiau sužinoti apie šiuolaikinę Lietuvą, nes ir lenkai, ir lietuviai nedaug žino vieni apie kitus.

Dr. K. Korzeniewska pažymėjo, kad leidinio tikslas – pristatyti Lietuvos humanitarinių ir socialinių mokslų naujausių tyrimų rezultatus bei pagrindines gaires, išplėsti Lietuvos ir Lenkijos tyrėjų dialogą, apimant ne tik senąją istoriją, bet ir naujausių laikų tyrimus. Leidinys turėtų padėti peržengti šio momento nesutarimus ir įtampas bei parodyti Lietuvos dabartį giliau ir plačiau. Todėl leidinyje nėra aptariamos aktualiausios temos, kaip lenkų pavardžių rašyba ar tautinių mažumų švietimas.

Po leidinio pristatymo vyko aktyvios diskusijos apie dabartinius Lietuvos-Lenkijos santykius. Renginio klausytojai siūlė įkurti nevyriausybinę „Lietuvos mylėtojų“ organizaciją Lenkijoje. Ši idėja daugelio susirinkusiųjų buvo sutikta labai palankiai.

www.punskas.pl

Lietuva - Lenkija , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra