Lenkijoje prasidėjo paskaitų apie Lietuvos ir Lenkijos santykius ciklas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Varšuvos karalių rūmuose gegužės 6 dieną prasidėjo visus metus truksiantis viešų diskusijų ciklas apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją ir kultūrą iki Krėvos unijos,  XIX ir XX amžiuje. Tai vienas Varšuvos karalių rūmų renginių, skirtų Lietuvos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose tūkstantmečio jubiliejui paminėti.
Įvadinę paskaitą apie Lietuvos ir Lenkijos santykių istoriją „Lietuva ir Lenkija amžių akivaizdoje“ skaitė Lietuvos istorijos instituto direktorius dr. Rimantas Miknys.
Pristatydamas projektą, Varšuvos karalių rūmų direktorius profesorius Andrzejus Rottermundas pasveikino Lietuvą Tūkstantmečio proga. Profesorius išreiškė viltį, kad vieši pokalbiai apie Lietuvos ir Lenkijos santykius padės visuomenei geriau suvokti įvairius mūsų šalių istorijos aspektus.
Renginių ciklo atidaryme dalyvavęs Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Egidijus Meilūnas pasidžiaugė, kad lietuvių ir lenkų tautas sieja ne tik bendra praeitis, bet ir geras kaimyninis bendradarbiavimas.
Ambasadorius susirinkusiesiems priminė, kad Varšuvos karalių rūmuose per pastaruosius keliolika metų įvyko keliasdešimt Lietuvos istoriją ir kultūrą pristatančių renginių, o Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjimai rūmuose tapo gražia tradicija.
Planuojama, kad iki 2010 metų kovo 10 dienos projekte dalyvaus prof. dr. Egidijus Aleksandravičius, prof. dr. Adomas Butrimas, dr. Vydas Dolinskas, Gražina Drėmaitė, dr. Bronius Makauskas prof. Tomas Venclova,  Rimantas Šalna.
Pagrindiniai projekto organizatoriai – Varšuvos karalių rūmai ir Vytauto Didžiojo universiteto Česlovo Milošo Slavistikos centras. Lietuvos ambasada Lenkijoje projekto organizatoriams teikė metodinę pagalbą.
Gegužės 18 dieną Varšuvos Karalių rūmuose bus atidaryta Lietuvos tūkstantmečiui skirta paroda „Lietuva: kultūra ir istorija“.
www.urm.lt.

 

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra