Lenkijoje gyvena 56 tūkst. Lietuvoje gimusių žmonių

Autorius: Data: 2012-03-29 , 11:12 Spausdinti

Lenkijoje gyvena 56 tūkst. Lietuvoje gimusių žmonių, rodo šią savaitę paskelbti surašymo duomenys.

„56 tūkst. žmonių deklaravo gimę Lietuvoje. Tai turbūt daugiausia garbaus amžiaus žmonės, kurie pokario metais emigravo iš Lietuvos“, – BNS sakė Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkas Jonas Vydra.

Jo teigimu, pirmajame pranešime apie preliminarius surašymo rezultatus Lenkijoje gyvenančių lietuvių skaičius nenurodomas. Šių duomenų tikimasi iki metų vidurio.

Per paskutinį surašymą prieš 10 metų lietuviais nurodė esantys 5,8 tūkst. žmonių. Naujame surašyme pernai gyventojams buvo leidžiama nurodyti ne vieną tautybę, su kuria gyventojas save tapatina, todėl manoma, kad šįkart oficialus lietuvių skaičius bus didesnis.

„Praeitame surašyme buvo 5 846 deklaruojantys esą lietuviai. Galim tikėtis, kad šįkart bus daugiau. Manome, kad Lenkijoje lietuvių kilmės žmonių yra apie 15 tūkstančių“, – sakė J. Vydra.

Kaip praneša naujienų agentūra BNS, surašymo procedūros tautinėms mažumoms nebuvo labai palankios, nes ten, kur mažumos sudaro mažiau nei 20 proc., buvo surašymas atsitiktiniu būdu, o vyresniems žmonėms susirašyti internetu.

Pirminiais surašymo duomenimis, Lenkijoje šiuo metu gyvena 38,5 mln. žmonių, iš jų 35,3 mln. – lenkai.

Surašymo metu daugiau nei tris mėnesius užsienyje gyveno apie 1,94 mln. nuolatinių Lenkijos gyventojų, daugiausia – Didžiojoje Britanijoje.

Viliaus Mačiulaičio nuotr.

www.ve.lt

Lietuva - Lenkija , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra