Lenkai paskelbė mobilizaciją streikui

Autorius: Data: 2011-11-25 , 14:15 Spausdinti

Kaip rašo interneto dienraštis delfi.lt, Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetas 2011 m. lapkričio 23 dieną paskelbė „mobilizaciją streikui“. Lenkai, reikalaudami naujojo Švietimo įstatymo nuostatų atšaukimo, grasina savo vaikų nebeleisti į mokyklas.

Lenkų moksleivių tėvai teigia esantys pasiruošę ir drastiškiausiam sprendimui – boikotuoti įstatymą ir neleisti savo vaikų į mokyklas.

Streiko komiteto koordinatorius Albertas Narvoišas pažymėjo, jog lenkų moksleivių tėvai supranta, kad dėl mokyklų boikoto pirmiausiai nukentėtų jų vaikai. Tačiau esą tikimasi, kad ateityje tai vaikams išeis į naudą.

Paklaustas, kiek vaikų paskelbus streiką nustotų lankyti mokyklas, jis teigė, kad tai sunku prognozuoti, nes tai priklauso nuo tėvų pozicijos. Pasak jo, komitetuose yra aktyvūs tėvai, bet yra ir pasyvesnių, kurie leis savo vaikus į mokyklas.

Delfi.lt paklaustas Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius teigė manąs, jog už šio ultimatumo slypi politinė potekstė, o konkrečiai – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos interesai. Ministras pabrėžė, kad valstybė yra pasirengusi ginti vaikų teisę į mokslą ir užtikrinti mokyklų lankymą.

„Neabejoju, kad padarysime viską, kad tokios neadekvačios akcijos vaikų sąskaita spręsti politinius klausimus nesulauktų palaikymo bendruomenėse. Ir natūralu, kad tam svertų ir galimybių mes turime“, – sakė G. Steponavičius.

Pagal delfi.lt

www.punskas.pl

Seinų - Punsko kraštas , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra