Leidžiamas „Misija Sibiras” kompaktinis diskas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Jau šią savaitę pasirodys „Misija Sibiras“ kompaktinis diskas, kuriame – informacija ir jaunų  žmonių įspūdžiai iš vasarą  rengtų ekspedicijų į trėmimų ir žūties vietas Sibire. Artimiausiu metu jis turėtų pasiekti Lietuvos mokyklas ir lietuvių bendruomenes užsienyje.

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) leidžiamoje kompaktinėje plokštelėje bus galima rasti ekspedicijose Irkutsko, Komijos ir Tomsko srityse dalyvavusio jaunimo dienoraščius, lankytų vietų žemėlapius, kelionių aprašymus, nuotraukas bei iš parsivežtos medžiagos  sukurtą  filmą. 

Filme atskleidžiama įvykusių ekspedicijų istorija – aplankytos trėmimo vietovės, sutikti vietiniai žmonės,  komentarai bei jaunų žmonių istorijos vertinimai, kurie leis  pajusti kelionėje patirtus išgyvenimus, emocijas. Su kompaktiniame diske esančia virtualia nuotraukų paroda jau buvo galima susipažinti gyvai, nes išskirtine medžiaga nuo spalio mėnesio  eksponuojama universitetuose, mokyklose, bibliotekose ir kultūros centruose visoje Lietuvoje – daugiau nei į 150 vietų.

Jaunimui patrauklia forma parengtas skaitmeninis leidinys bus dalinamas Lietuvos mokykloms ir gimnazijoms, nevyriausybinėms organizacijoms ir lietuvių bendruomenėms užsienyje. Informacija turėtų būti įdomi tiek jaunimui, tiek vyresniajai kartai, nes jauni žmonės čia pamatys savo bendraamžių patirtį, o vyresnieji turės galimybę geriau suprasti jaunų žmonių vertinimu, požiūrį.  Leidėjai tikisi, kad kompaktinė plokštelė galės būti naudojama ir kaip metodinė priemonė istorijos ir  kitose pamokose.

„Misija Sibiras“ yra Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos rengtas jaunimo patriotiškumą skatinantis projektas, kuriuo siekta parodyti jaunų pilietiškų ir patriotiškų žmonių pavyzdį kitiems bendraamžiams, taip patvirtinant, kad pilietiškumas ir patriotiškumas neprieštarauja dabartinei jaunimo kultūrai bei galimybei žengti koja į koją su jaunų  ir šiuolaikiškai mąstančių žmonių pasauliu“, – sakė šio projekto koordinatorius Šarūnas Frolenko.

Projekto organizatoriai džiaugiasi, kad „Misija Sibiras“ sulaukia palaikymo ir pritraukia jaunus talentingus kūrėjus, suprantančius skleidžiamą žinią ir idėją. Kuriant kompaktinėje plokštelėje esantį filmą prie kūrybinės grupės prisijungė jaunas, talentingus ir  perspektyvus kūrėjas Donatas Bielkauskas – Donis, visuomenei pristatęs puikiai vertinamus ir unikalius albumus „Deinaina“, „Švilpiai“, „Split“as“ bei šiais metais nepriklausomoje leidykloje „Autarkeia“ išleistą „Alexandreia“.

Smagu ir tai, kad projektas pasiekė ne tik Lietuvoje gyvenančius tautiečius, bet ir tuos, kurie šiuo metu yra išvykę iš Lietuvos. Iš visų projekto tinklapį www.misijasibiras.lt aplankiusių interneto vartotojų, daugiau kaip pusė – ne Lietuvoje, o Didžiojoje Britanijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Vokietijoje, Australijoje ir kitose šalyse gyvenantys žmonės.  Tinklapio lankymas vis didėja, o kovo mėnesį užregistruota daugiau kaip 9 000 unikalių vartotojų. Toks susidomėjimas leidžia manyti, kad prisimenančių ir besidominčių šalies istorija yra tikrai nemažai tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) 2006 m. vasarą surengė tris išskirtines ekspedicijas į lietuvių trėmimų, masinių žudynių, koncentracijos stovyklų ir įkalinimo vietas Sibire. Jaunimas tvarkė lietuvių kapines, susitiko su ten gyvenančiomis lietuvių bendruomenėmis, pasakojo jiems apie dabartinę Lietuvą. 

Projektas „Misija: Sibiras“ skirtas jaunimo pilietiškumui ugdyti bei padėti suvokti istorinę tautos tremties reikšmę.

Primename, kad Lietuvos jaunimo organizacijų taryba yra 1992 metais įkurta 54 didžiausių nevyriausybinių jaunimo organizacijų Lietuvoje sąjunga, vienijanti nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas.

Papildoma informacija: Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) ryšių su visuomene koordinatorė
Tel.: 8 (612) 26348, El. paštas:
informacija@lijot.lt; www.lijot.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra