Leidykla „Druka“ startuoja radijo eteryje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Nuo 2009 m. balandžio mėn. 22 d. leidyklos „DRUKA“ vadovė Renata Būdvytienė kartu su partnere – „RADIJAS 9“ direktore Rasa Pangoniene visuomenei pristato naują istorinį- kultūrinį projektą – radijo laidų ciklą „Istoriniai maršrutai po „senąją, gerąją, gražiąją Klaipėdą“.
Regiono istorija, jo kultūriniai komponentai – labai svarbi kultūrinio identiteto stiprinimo dalis. Laidos organizatoriai savo veikla nuolat atsigręžia į Klaipėdos krašto kultūrą, istoriją, kuriai skiriamas vis dar per menkas visuomenės dėmesys. Labai svarbu atskleisti ir multikultūrinio senosios Klaipėdos miesto išskirtinius bruožus, papasakoti apie istorinius įvykius, priminti žymiuosius čia gyvenusius miestiečius. Šiuo projektu, pasitelkus į pagalbą filologę Jovitą Saulėnienę, bus gyvu žodžiu prabilta ne į vieną kurią tikslinę auditoriją, bet į visos Vakarų Lietuvos plačiąją visuomenę.
Kiekviena radijo laida, kurios trukmė – 20 min., pakvies pakeliauti po Mažąją Lietuvą, Klaipėdos kraštą, po miestą vis nauju maršrutu, kuris suteiks galimybę iš naujo pažinti save vis kitoje laiko ir erdvės dimensijoje. Laidų metu bus kalbama Klaipėdos miesto pradžių pradžią, apie pirmąjį poetą S. Dachą, kurio mirties 350-tąsias metines minime, bus prisimintos senosios spaustuvės, istoriniai namai, senieji paminklai ir jų likimas. Maršrutai nusidrieks ir į senąjį turgų, smukles, restoranus… Klausytojus pakvies į senąsias Klaipėdos gatves prisiminti jų linksmas, nostalgiškas, kartais ir graudžias istorijas… Manome, jog smalsu bus susipažinti su žymiaisiais čia gyvenusiais pirkliais, menininkais, kurių vardai nepelnytai pamiršti… Atversime trumpam ir karališkąjį puslapį. Tuo labiau, jog mums, miestiečiams, jis svarbus, nes kitais metais minėsime  Prūsijos karalienės Luizės, su kurios vardu susijęs gana svarbus istorinis miesto puslapis, jubiliejinę datą…
Ypatingai norisi akcentuoti ir tai, kad šiuo projektu laidų vedėja Jovita Saulėnienė palaipsniui įves klausytojus į savo bei bendraautorės Rasos Krupuvičiutės-Tariq naujosios knygos – „Das versunkene Memel. Nugrimzdusi Klaipėda“ puslapius, kurią leidžia leidykla „DRUKA“. Ši knyga – tai legendų, apybraižų, atsiminimų, literatūros kūrinių apie XII –XX a. Klaipėdą rinktinė. Knygoje pateikiami XIII–XX a. pr. sukurti įvairaus žanro kūriniai apie Klaipėdą, anksčiau vadintą Memeliu, istoriją, žymius klaipėdiečius ar mieste gyvenusius garsius žmones, miestelėnų papročius, tradicijas, skirtingo luomo ir profesijų gyvenseną, žymiausius architektūros statinius, miesto augimą ir atskirų jo rajonų istorijas. Skirta vietos žymių žmonių ir paprastų keliautojų įspūdžiams. Knyga iliustruojama Klaipėdos ankstesniųjų dailininkų darbais, senaisiais žemėlapiais bei kita dokumentine medžiaga.
Radijo laidos turės ir savo rubriką „Iš DRUKOS kalendrų“. Naujausias knygas apie Klaipėdos krašto istoriją, kultūrą pristatys leidyklos vadovė R. Būdvytienė.
Šis projektas pasitarnaus miesto visuomenei kaip turizmo traukos priemonė, kaip istorinių žinių gilinimo ar atnaujinimo galimybė, kaip turiningo ir kryptingo laisvalaikio galimybė, kaip skaitymo ugdymo programa.
Radijo laidų kviečiame klausytis radijo stoties „Radijas 9“ kanalu ( FM 91,4 MHz dažniu) nuo balandžio mėn. 22 d. kiekvieną trečiadienį 10 val. Laida kartojama sekmadieniais 13 val.
Papildomos informacijos teiraukitės tel. 8 699 57255 Renata Būdvytienė (leidyklos DRUKA vadovė)

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra