Leidinyje „Šilalės krašto žydai: istorija, atmintis ir paveldas“ aktualizuojama Šilalės krašto štetlų praeitis

Autorius: Data: 2018-01-31 , 09:50 Spausdinti

Leidinyje „Šilalės krašto žydai: istorija, atmintis ir paveldas“ aktualizuojama Šilalės krašto štetlų praeitis

Rimos Norvilienės nuotr.

www.voruta.lt

2017 m. pabaigoje Šilalės rajono savivaldybės administracijos iniciatyva ir pastangomis šio krašto žydų istorija sugulė į vientisą leidinį. Ir nors spaustuvės dažais kvepianti knygelė santykinai nedidelės apimties ­­– ją sudaro šiek tiek daugiau nei 100 psl., savo turiniu ji prasmingai prisideda prie Šilalės kraštą savo tėviške šimtmečiais vadinusių žmonių ir jų gyvenimų materialių liudijimų pažinimo.

 „Šilalės krašto žydai: istorija, atmintis ir paveldas“ sudaro mokslinė ir informacinė dalys. Mokslinėje dalyje (Šilalės krašto žydai XVII-XX a.: istorinė apybraiža) dr. H. Vitkus pateikia istorinį Šilalės krašto žydų bendruomenės sanklodos ir kaitos tyrimą. Aiškumo dėlei apybraiža suskirstyta į poskyrius, kuriuose analizuojami svarbiausi Šilalės krašto žydų istorijos aspektai nuo XVII a. iki Holokausto.

Savivaldybės paveldosaugos specialistės Jurgitos Viršilienės sudarytoje informacinėje dalyje yra pateikiama Šilalės krašto žydus, jų buitį, užsiėmimus ir aplinką atsiminusių žmonių pasakojimai, įvardijami materialieji žydų kultūros palikimo ženklai.

Kadangi pastaraisiais metais leidinių apie litvakų indėlį į Lietuvos miestų ir, ypatingai, miestelių gyvenimą jau galime rasti, ši knygelė prasmingai papildys tiek mokslinių, tiek ir kraštotyrinių žinių visumą, paskatins gilinti ir plėsti turimas žinias. Š. m. sausio 20 d. šilališkių leidinys buvo pristatytas Šilalės rajono bibliotekoje, kovo mėnesio pabaigoje su juo galės susipažinti ir vilniečiai.

Leidinį dalinai finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

 

www.kpd.lt inf.

Žydai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra