Leidinio „Eustachijus Tiškevičius: darbai ir kontekstai“ pristatymas

Autorius: Data: 2015-02-10 , 11:41 Spausdinti

2015 m. vasario 11 d. 16 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus salėje (Arsenalo g. 3, Vilnius) visuomenei bus pristatytas leidinys „Eustachijus Tiškevičius: darbai ir kontekstai“.

 Šis mokslo straipsnių rinkinys parengtas 2014 m. balandžio 9–11 d. Lietuvos nacionaliniame muziejuje ir Biržų krašto muziejuje „Sėla“ vykusios tarptautinės mokslinės konferencijos, skirtos 200-osioms Eustachijaus Tiškevičiaus gimimo metinėms, pranešimų pagrindu.

Eustachijus Tiškevičius (Eustachy Tyszkiewicz, 1814–1873) – viena ryškiausių asmenybių XIX a. Lietuvos mokslo ir kultūros gyvenime. Jo rūpesčiu iš sukauptų asmeninių rinkinių 1855 m. buvo įkurtos vienintelės to meto Lietuvoje krašto praeitį tiriančios ir aktualinančios kultūros ir mokslo institucijos – Vilniaus senienų muziejus ir Vilniaus laikinoji archeologijos komisija. Per savo veiklos dešimtmetį jos tapo centru, subūrusiu ano meto bajoriją ir inteligentiją bendram moksliniam ir švietėjiškam darbui: inicijuoti archeologijos, istorijos, meno, gamtos ir kiti pažintiniai krašto tyrimai, kauptas buvusios valstybės istorijos paveldas, puoselėta viltis atkurti Vilniaus universitetą.

Iki šiol E. Tiškevičiaus biografija, kaip, beje, ir daugelio kitų iškilių XIX a. Lietuvos kultūros, mokslo ar visuomenės asmenybių, nebuvo išsamiai tyrinėta. Todėl šis mokslo straipsnių rinkinys – tai siekis pirmą kartą giliau pažvelgti į šią primirštą ir neįvertintą, tačiau iškilią ir įvairiapusę asmenybę.

 

Lietuvos nacionalinio muziejaus
Ryšių su visuomene skyrius

Istorija Kultūra Lietuva Miestai Muziejai Vilnius , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra