Lazdijų rajone atidaryta ekspozicija kunigui rezistentui J. Zdebskiui

Autorius: Data: 2016-05-09 , 12:15 Spausdinti

Lazdijų rajone atidaryta ekspozicija kunigui rezistentui J. Zdebskiui

LRT TELEVIZIJOS laida „Panorama“, LRT.lt

Lazdijų rajone Šlavantuose, buvusioje klebonijoje atidaryta ekspozicija vienam žymiausių dvidešimtojo amžiaus pokario rezistentų ir kovotojų už tikinčiųjų teises – kunigui Juozui Zdebskiui atminti.

„Apie jį kalbėjo ir komunistai, ir saugumiečiai. Saugumiečiai jį praminė „nagliec“, lietuviškai – „akiplėša“, nes tiesiog į neviltį varė saugumiečius“, – taip apie kunigą J. Zdebskį sako jo bendražygis, Katalikų komiteto tikinčiųjų teisėms ginti, įkurto 1978 m., narys vyskupas emeritas Jonas Kauneckas.

Sovietų saugumo persekiojamas už tikėjimo sklaidą, misionierišką veiklą Tolimuosiuose Rytuose ir Sibire, draudžiamos spaudos platinimą, „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ spausdinimą, pogrindinės kunigų seminarijos įkūrimą, ne kartą kalintas kunigas J. Zdebskis Šlavantų bažnyčioje tarnavo dvylika metų.

Senojosios klebonijos, kurioje gyveno J. Zdebskis, ekspozicijoje: asmeniniai jo daiktai, liturginiai drabužiai, nuotraukos, dienoraščiai, laiškai, pamokslų rankraščiai, dokumentai iš KGB archyvo. Išlikusių KGB archyvų duomenimis, kunigą J. Zdebskį nuolat sekė daugiau nei 100 agentų.

Po mirties J. Zdebskis apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro Didžiuoju kryžiumi, jam suteiktas laisvės kovų dalyvio statusas.

Rezistencija ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra